نیکوشیمی>وبلاگ>مواد شیمیایی>مواد شیمیایی شرکت نیکوشیمی
مواد شیمیایی1690
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
مواد شیمیایی شرکت نیکوشیمی

مواد شیمیایی شرکت نیکوشیمی

مواد شیمیایی یا chemical substance به موادی گفته می شود که خصوصیات و ترکیبات ثابت و مشخصی دارند. این مواد به دو دسته بزرگ آلی و معدنی تقسیم می شوند. این مواد می توانند آلیاژی، ترکیبی و یا ساده باشند و در سه شکل جامد مایع و گاز نیز یافت می شوند. همچنین مواد شیمیایی به صورت تک عنصر یا ترکیب (محلول،گاز) وجود دارد و به صورت طبیعی و مصنوعی در آزمایشگاه تولید می شوند. تقریبا همه زندگی بشر و تکنولوژی، مرتبط با مواد شیمیایی می باشد.

یکی از این مواد آلیاژها می باشند، ترکیبی از فلزات با عناصر دیگر، که در ساخت و ساز های تجاری نقش بسیاری دارند. محصولات دیگر مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم سبک و فویل از قبیل این دسته از مواد شیمیایی می باشد. گسترش این مواد تنها در صنایع نبوده، بلکه در بخش تغذیه انسان هم بسیار حائز اهمیت می باشد. ترکیبات شیمیایی مصنوعی توانسته است که انواع طعم ها و و رنگ ها را در غذاها ایجاد کند. همچنین به عنوان نگهدارنده مواد غذایی، باعث گسترش غذاهای کنسروی شده است. علاوه بر این صنعت، در قسمت پزشکی هم کمک شایانی به این علم کرده است.

داروسازان و دانشمندان با تولید انواع دارو ها، باعث حفظ جان میلیون ها انسان و درمان انواع بیماری ها شده اند. با توجه به این توضیحات، فروش مواد شیمیایی در کشور ایران، با توجه به حساسیت کار، باید از یک منبع مطمئن و مناسب تهیه شود. شرکت های زیادی در این حیطه فعالیت میکنند، ولی دلیلی بر مناسب بودن کیفیت مواد نمی باشد. شرکت نیکوشیمی با تضمین صد در صدی محصولات، خیال شما را از کیفیت محصولات شیمیایی و تجهیزات مرتبط، آسوده میکند و با ارائه محصولی با کیفیت، از برند مرک آلمان، کمک بسیاری به پیشرفت کشور عزیزمان در صنایع غذایی، بهداشتی، صنعتی و داروسازی می کند.

لیست تمام مواد شیمایی، بصورت مابع با رنگ های مختلف داخل ظرف های آزمایشگاهی

مواد شیمیایی در صنایع:

صنایع فلزی، نفت، پتروشیمی، نساجی، غذایی، و بسیاری دیگر، به طور وسیع از این مواد استفاده می کنند.

کاربرد در زمینه کشاورزی و دام و طیور:

برای پرورش و رشد یک محصول کشاورزی، نیاز است که خوب تغذیه شود. استفاده از کود های شیمیایی و آفت کش های شیمیایی باعث شده است تا محصولات کشاورزی با بالاترین کیفیت و تنوع دست مشتری برسد. در بخش دام و طیور، سلامت خوراک گوشت و مرغ و ماهی، همگی بستگی به ترکیب مواد غذایی و شیمیایی استفاده شده دارد.

کاربرد در علم پزشکی و ژنتیک:

با توجه به اینکه پزشکی درصد بسیار بالایی در استفاده از مواد شیمیایی را دارد، میتوان گفت، بزرگترین خدمت مواد شیمیایی به این قسمت مربوط میشود. همچنین استخراج روغن ها از انواع گیاهان و تولید گاز برای سوخت رسانی، از جمله کاربرد های این مواد می باشد. در پزشکی قانونی برای شناسایی، تحقیق در مورد جرم، ارتباطات، و غیره نیز استفاده می شود.

با توجه به کاربرد های گفته شده، و حساسیت آنها، اگر از مواد بی کیفیت و درصد خلوص پایین استفاده شود، ممکن است آسیب جدی به صنایع و سلامت انسان وارد شود. شرکت نیکوشیمی با ارائه انواع مواد شیمیایی، با درصد خلوص بالا، توانسته است اعتماد صنایع مرتبط را جلب نماید.

انواع مواد شیمیایی پودری داخل بشر

تامین مواد شیمیایی توسط شرکت نیکوشیمی:

در این قسمت مواد شیمیایی برخی از صنایع که توسط این شرکت تهیه م یشود را بررسی می کنیم.

صنعت لاستیک، پلیمر و پلاستیک:

در این قسمت از واحد های مونومر، نظیر اتیلن استفاده میشود. محصولات پلیمری تهیه شده از این سری واکنش ها، انواع پلی اتیلن می باشد که در صنایع پلاستیک استفاده می شود، مانند صنایع بسته بندی مواد غذایی. برای تولید لاستیک از انواع نرم کننده ها و افزودنی ها دوده کربن و پایدار کننده استفاده میشود.

صنایع سرامیک و کاشی:

برای ساخت این نوع محصول از نیترید، ترکیبات سیلیس، اکسید های آلومینیوم، و کاربید سیلیسیم استفاده می شود.

تولید مواد بهداشتی و آرایشی:

مواد تشکیل دهنده این نوع تولیدات از مواد آلی می باشد. مواد شیمیایی استفاده شده در این صنایع عبارت است از، انواع موم ها، گلایکول ها، پالمیتات، سوربیتول، پارابن، پارافین، وازلین، گلیسیرین، لانولین و غیره.

صنایع دارویی:

محصولات تولیدی اینگونه مواد شامل مواد آلی و معدنی می باشد. از جمله، گلیسیرین، اوره، اتانول، بیسموت، آمونیوم کلراید، لسیتین، اکتیول، اکسید روی، بنزیل الکل، تیمول، سدیم سولفات، منتول، گلیکولیک اسید و غیره اشاره کرد.

آزمایش مواد شیمایی در صنایع پزشکی

مواد شیمایی در صنایع پزشکی

صنایع تولیدات رزین، انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی:

یکی از بزرگترین و فعال ترین صنعت ها، صنعت تولید رنگ صنعتی خوراکی و رزین می باشد. برای این صنایع از مواد آلی و شیمیایی استفاده می شود. از جمله این مواد می توان به حلال های شیمیایی مانند بنزن، تولوئن، زایلن، اشاره کرد. همچنین انواع غلیظ کننده ها، استابلایزرها، انواع رنگدانه ها، و خشک کن ها اشاره کرد. همچنین انواع حلال های بسیار پرکاربردی در این صنایع استفاده می شود از جمله، الکل ها، استرها، اترها، کتون ها، حلال آروماتیک و آلدهید می توان نام برد.

مواد شیمایی مورد استفاده در تحقیقات:

به صورت جداگانه تولید می شود و قیمت این مواد با توجه به کاربردی بودن و ارزش آن بسیار بالا بوده. برخی از این مواد هم در مراکز حساس و در علم پزشکی استفاده می شود، و غیر قابل فروش می باشد.

مواد شیمیایی ریز یا فله:

این گونه مواد در فرایند های بسیار بالا، مقدار زیاد تولید می شود و اغلب قیمت کمتری دارند.

مواد شیمیایی خطرناک:

در واقع ترکیبات استفاده شده در این ترکیبات، دارای مواد خطرناک، آتش زا، و گاهی سمی می باشند؛ به برخی از این محصولات در ادامه اشاره می کنیم:

  • رنگ ها
  • لوازم آرایشی
  • مواد مخدر
  • مواد شوینده
  • آفت کش ها
  • دود جوشکاری
  • آزبست
  • خورنده ها
  • گازها

ارائه اطلاعات کامل مواد شیمیایی برای مشتری در وب سایت شرکت نیکوشیمی:

یکی از امتیازات و افتخارات این شرکت ارائه جزئیات کامل محصولات در وب سایت می باشد. اطلاعاتی در زمینه کاربرد مواد، درصد خلوص، قیمت محصول، ارائه مقاله برای آگاهی بیشتر از محصول، پاسخگویی به سوالات مشتریان، ترکیبات مواد، و روش های تشخیص اصل بودن مواد را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

کیفیت بسیار بالای محصولات:

این شرکت به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه تهیه و تامین مواد اولیه صنعتی، در کشور فعال می باشد. تنوع محصولات بسیار بالا، تجهیزات آزمایشگاهی بسیار با کیفیت، شیشه های آزمایشگاهی، انواع اسانس ها، باعث شده است تا شرکت نیکوشیمی به یکی از قطب های توزیع مواد شیمیایی در کشور تبدیل شود.

جهت استعلام قیمت مواد شیمیایی با کارشناسان شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید:

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

استاندارد NFPA

استاندارد NFPA

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) یک سازمان غیرانتفاعی است که به توسعه و ترویج کدها و استانداردهای مربوط به ایمنی آتش نشانی و حفاظت از جان و مال در برابر حریق می‌پردازد. استانداردهای NFPA در سراسر جهان به عنوان مرجعی معتبر در زمینه ایمنی و پیشگیری از حریق شناخته می‌شوند.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
زاج سفید چیست؟

زاج سفید چیست؟

ترکیبی شیمیایی متشکل از سنگ زاج است. زاج سفید و سنگ آن حاوی دو نوع نمک است که عبارتند از پتاسیم و سولفات آلومینیوم هیدراته که به نام های زیادی از جمله آلوم قلب و زاج مبادله ای نامیده می شود.از زاج استفاده های زیادی از جمله زیبایی، پزشکی و درمانی دارد.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
کود اوره چیست؟

کود اوره چیست؟

کود اوره یکی از قدیمی ترین کودهای کشاورزی است که برای اصلاح خاک استفاده می شود، ارزان ترین نوع کود است و جزو کودهای نیتروژنی تولیدی طبقه بندی می شود. یکی از فواید فراوان کود اوره برای گیاهان این است که برای تولید غذا ضروری است، اوره از نظر شکل شبیه دانه های...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۵
کافئین چیست؟

کافئین چیست؟

کافئین به عنوان محرک و یکی از مواد مورد استفاده در داروها شناخته می شود، زیرا نوشیدن آن به هوشیاری کمک می کند، خستگی را از بین می برد و سطح تمرکز را بالا می برد و اگرچه در خوب یا بد بودن کافئین تردید وجود دارد. با این حال، مصرف زیاد آن ممکن است باعث...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۱/۱
استون لاک چیست؟

استون لاک چیست؟

استون یک مایع بی‌رنگ، فرار و قابل اشتعال است که از پروپان مشتق شده و در بسیاری از اقلام مانند پاک کننده لاک ناخن، رقیق کننده‌های رنگ و برخی محصولات پاک کننده یافت می‌شود. استون لاک یک حلال موثر برای پاک کردن لاک ناخن است زیرا ...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۷/۱۵