مواد شیمیایی3760
۱۴۰۱/۳/۵
متانول

متانول

متانول:

شاید با شنیدن نام متانول از خود بپرسید، متانول چیست ؟ در پاسخ باید گفت، متانول در واقع نوعی الکل می باشد که به آن متیل الکل، الکل چوب و الکل متیلیک نیز گفته میشود. این ماده ی شیمیایی مایعی فرار، بی رنگ و اشتعال زا می باشد. مصرف متانول برای انسان سمی است و از آن بیشتر در تولید سوخت و انواع مواد شیمیایی استفاده میشود. از این ماده همچنین به عنوان حلال بسیاری از ترکیبات شیمیایی استفاده میشود. این موارد اهمیت کاربرد متانول در صنعت را بیش از پیش نشان می دهد.

متانول یکی از ترکیبات ضروری است که استفاده از آن نه تنها در صنایع مختلف، بلکه در زندگی روزمره ی انسانها نیز رواج چشمگیری یافته است. از جمله موارد مصرف متانول، میتوان به استفاده از آن در تولید انواع چسب و رنگ ساختمانی، پلاستیک، ضد یخ، پارچه و الیاف مصنوعی و ... اشاره کرد. اگر بنا بر حیطه ی پژوهشی یا کاری خود، نیاز به خرید متانول دارید، شرکت نیکوشیمی با سابقه ی طولانی در زمینه ی خرید و فروش آنلاین متانول، آماده ی تأمین و ارسال محصول به شماست.

متانول چیست و در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟

متانول مایعی شفاف با فرمول شیمیایی (CH3OH) می باشد. ساختار شیمیایی این ماده از گروه های عاملی کربن، هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است. متانول در واقع ساده ترین عضو خانواده ی الکل ها می باشد. این ترکیب انحلال پذیری بالایی در آب داشته و از نظر بیولوژیکی به راحتی قابل تجزیه می باشد. متانول خالص یکی از ترکیبات بسیار مهم به ویژه در سنتزهای شیمیایی می باشد. این ماده اولین بار توسط رابرت بویل جداسازی شد. جالب است بدانید که متانول خالص به صورت طبیعی در ساختار بسیاری از سبزیجات و میوه ها وجود دارد. همچنین در اثر انجام فرآیندهای متابولیکی، در بدن بسیاری از موجودات زنده تولید میشود. متانول یکی از محصولات مهم تولیدی در صنایع شیمیایی محسوب میشود و مشتقات بسیار زیادی دارد.

مصرف متانول و مشتقات آن به عنوان ماده ی اولیه ی مورد استفاده در تولید انواع پلاستیک، رنگ، چسب، حلال های آزمایشگاهی، پارچه و الیاف مصنوعی و ... از جمله موارد بیشمار کاربرد متانول در صنعت به شمار می آیند. همچنین این ماده یک از اجزای اصلی واکنش های سنتزی، در صنایع کشاورزی و داروسازی می باشد. بر این اساس به طور کلی میتوان کاربری متانول را به دو بخش خانگی و صنعتی تقسیم کرد.

روش های تولید متانول:

متانول از طریق سنتز زیستی و گازهای سنتزی تولید میشود. یکی از مقرون به صرفه ترین گازهای سنتزی جهت تولید متانول، گاز طبیعی است. مصرف متانول تولید شده از این طریق، صرفه ی اقتصادی بالایی برای صنایع تولیدی دارد. علاوه بر گاز طبیعی از مواد اولیه ی دیگری چون زغال سنگ نیز جهت تولید این ماده ی شیمیایی استفاده میشود. در حقیقت یکی از ویژگی های بارز الکل متیلیک (متانول) این است که، میتوان آن را از طریق هر منبعی که برای نخستین بار به گاز تبدیل میشود، تولید کرد.

متانول همچنین توسط باکتری های بی هوازی و از طریق تجزیه ی چوب به روش بیوسنتز تولید می گردد. از این رو به آن الکل زیستی یا الکل چوب نیز گفته میشود. در حقیقت عمده متانول خالص تولیدی از راه واکنش های کاتالیز شده، از طریق هیدروژنه کردن مونوکسید کربن، کربن دی اکسید و هیدروژن عمل می آید. علاوه بر این نوع دیگری از متانول، با نام متانول آلی وجود دارد که، از سنتز ترکیبات آلی حاصل میشود. این نوع متانول میتواند جایگزین مناسبی برای مشتقات نفت خام و منبعی تجدید پذیر برای سوخت باشد. این مهم یکی از شاخص ترین موارد کاربرد متانول در صنعت می باشد.

موارد کاربرد و مصرف متانول:

مصرف متانول و موارد کاربرد متعدد آن در صنایع مختلف، آن را به محصولی کلیدی و راهبردی در صنعت تبدیل کرده است. اهمیت کاربرد این ماده ی شیمیایی در صنایع به گونه ای است که، تغییر قیمت خرید متانول صنعتی بر عملکرد اکثر صنایع تولیدی تأثیر بسزایی دارد. از جمله شاخص ترین موارد مصرف متانول در صنعت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از متانول در تولید برق نیروگاهها و سوخت اتومبیل، کشتی، جت، دیگ های بخار و ...
  • کاربرد به عنوان ضد یخ در لوله ها جهت جلوگیری از یخ زدگی
  • استفاده در تولید اسید استیک، فرمالدهید، دی متیل اتر، فرمالین و ...
  • کاربرد در ساخت انواع پلاستیک، رنگ، رزین و چسب های صنعتی
  • استفاده جهت تولید الیاف، پارچه، ظروف و لوازم آشپزخانه
  • کاربرد در صنایع داروسازی (ساخت انواع عطر) و کشاورزی
  • استفاده به عنوان حلال بسیاری از ترکیبات

قیمت و خرید متانول:

شرکت های فعال در زمینه ی فروش متانول، در اکثر موارد این محصول کارآمد را به صورت خام و در بشکه به فروش می رسانند. اگر قصد خرید متانول صنعتی جهت استفاده در صنایع تولیدی خود را دارید باید بدانید که، حداقل میزان خرید متانول، یک بشکه ی 220 لیتری می باشد. علاوه بر فروش متانول بشکه، این محصول در قالب پالت و یا در حجم های بالاتر چون؛ تانکرهای 25 تنی قابل عرضه می باشد. با توجه به موارد گوناگون مصرف متانول در صنایع مختلف فروشندگان، این محصول را در قیمت های متفاوتی به مشتریان عرضه میکنند. شرکت نیکوشیمی یکی از شرکت های فعال در حوزه ی فروش متانول تهران می باشد. این شرکت با بهره گیری از تجربه ی سالها فعالیت در زمینه ی خرید و فروش آنلاین متانول آماده است تا این محصول را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت به شما عرضه کند.

طرز تهیه متانول در خانه - مصرف متانول - فروش عمده متانول - متانول خالص - متانول ۹۹ درصد - قیمت هر لیتر متانول -

جمع بندی:

متانول، ساده ترین نوع الکلی است که تا کنون شناسایی شده است. موارد کاربرد و مصرف متانول در حوزه ی علم و صنعت بسیار گسترده و متنوع می باشد. از جمله موارد کاربرد متانول در صنعت میتوان به نقش کلیدی این ماده در تولید برق و سوخت، ساخت پلاستیک، رنگ های ساختمانی، تولید عطر، ضد یخ و ... اشاره کرد. نقش سازنده و موارد کاربرد متعدد سبب شده تا قیمت خرید متانول صنعتی و متانول خالص دستخوش تغییرات مداوم باشد. از این رو شما میتوانید با خرید متانول از فروشگاههای مجهز شرکت نیکوشیمی، خریدی با کیفیت و مقرون به صرفه داشته باشید.

جهت استعلام قیمت متانول با کارشناسان فروش شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

استاندارد NFPA

استاندارد NFPA

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) یک سازمان غیرانتفاعی است که به توسعه و ترویج کدها و استانداردهای مربوط به ایمنی آتش نشانی و حفاظت از جان و مال در برابر حریق می‌پردازد. استانداردهای NFPA در سراسر جهان به عنوان مرجعی معتبر در زمینه ایمنی و پیشگیری از حریق شناخته می‌شوند.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
زاج سفید چیست؟

زاج سفید چیست؟

ترکیبی شیمیایی متشکل از سنگ زاج است. زاج سفید و سنگ آن حاوی دو نوع نمک است که عبارتند از پتاسیم و سولفات آلومینیوم هیدراته که به نام های زیادی از جمله آلوم قلب و زاج مبادله ای نامیده می شود.از زاج استفاده های زیادی از جمله زیبایی، پزشکی و درمانی دارد.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
کود اوره چیست؟

کود اوره چیست؟

کود اوره یکی از قدیمی ترین کودهای کشاورزی است که برای اصلاح خاک استفاده می شود، ارزان ترین نوع کود است و جزو کودهای نیتروژنی تولیدی طبقه بندی می شود. یکی از فواید فراوان کود اوره برای گیاهان این است که برای تولید غذا ضروری است، اوره از نظر شکل شبیه دانه های...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۵
کافئین چیست؟

کافئین چیست؟

کافئین به عنوان محرک و یکی از مواد مورد استفاده در داروها شناخته می شود، زیرا نوشیدن آن به هوشیاری کمک می کند، خستگی را از بین می برد و سطح تمرکز را بالا می برد و اگرچه در خوب یا بد بودن کافئین تردید وجود دارد. با این حال، مصرف زیاد آن ممکن است باعث...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۱/۱
استون لاک چیست؟

استون لاک چیست؟

استون یک مایع بی‌رنگ، فرار و قابل اشتعال است که از پروپان مشتق شده و در بسیاری از اقلام مانند پاک کننده لاک ناخن، رقیق کننده‌های رنگ و برخی محصولات پاک کننده یافت می‌شود. استون لاک یک حلال موثر برای پاک کردن لاک ناخن است زیرا ...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۷/۱۵