نیکوشیمی>وبلاگ>مواد شیمیایی>پارافین چیست و کاربردهای پارافین
مواد شیمیایی3230۱۴۰۱/۳/۲۷
پارافین چیست و کاربردهای پارافین

پارافین چیست و کاربردهای پارافین

پارافین چیست؟

می توان گفت پارافین ترکیبی هیدروکربنی است. پارافین ترکیبی بدون مزه، بدون بو و بی رنگ است. این ماده یکی از مشتقات نفتی به شمار می آید. البته باید اشاره کرد که پارافین همان نفت مایع است. البته پس از تبدیل شدن به پارافین دیگر هیچ شباهتی میان نفت و پارافین باقی نمی ماند. اکثرا پارافین را به دلیل استفاده آن در صنعت شمع سازی میشناسند. برخلاف تصور اغلب افراد کاربرد پارافین تنها به این صنعت محدود نیست. این ماده به غیر از شمع سازی کاربردهای بسیاری در صنایع گوناگون دارد. در این مقاله از سایت شرکت نیکوشیمی به سوال پارافین چیست پاسخ خواهیم داد. همچنین کاربردها و ویژگی های این ماده پر کاربرد را بیان خواهیم کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است را درباره این ماده نفتی بدانید.

کاربرد پارافین:

پیش از آغاز باید به این نکته اشاره کنیم که پارافین صنعتی با پارافین بهداشتی تفاوت هایی دارد. یک آن که پارافین های بهداشتی برای مصارف عادی به کار می رود. همچنین در کاربردهای صنعتی این ماده برای استفاده بهتر از آن تغییراتی در فرمول مولکولی آن ایجاد می کنند تا زنجیره کربنی پارافین تغییر کند. این تغییرات برای افزایش غلظت آن، کوچکتر شدن سایز کریستال ها و غیره صورت میگیرد که همه کاربردهای صنعتی دارند.

پارافین ها ماده هایی پر کاربرد در صنایع مختلف هستند. اگر بخواهیم چندی از موارد بسیار مهم از کاربرد پارافین را نام ببریم میتوانیم به این موارد زیر اشاره کنیم.

موارد مصرف و کاربرد پارافین بسیار زیاد است. از این ماده برای انواع کارهای هنری و صنعتی مانند مجسمه سازی ، ساخت شمع، ریخته گری و غیره استفاده می شود. دیگر موارد استفاده و کاربرد پارافین را می توان برای لعاب سازی، پوشش دادن لباس ها و غذاها، در تحقیقات پزشکی قانونی، برای جلوگیری از ترک خوردگی تایر ماشین و غیره دانست.

انواع پارافین:

انواع پارافین مایع جامد - ژله ای هستند. پارافین های جامد دارای حالتی ژله ای هستند. به این پارافین ها واکس پارافین نیز میگویند. از پارافین ژله ای یا جامد برای تولید انواع شمع ها در اشکال مختلف استفاده می شود. البته این تنها کاربرد پارافین ژله ای نیست و هر روزه به کاربردهای این نوع پارافین اضافی می شود. بهتر است همینجا به این نکته اشاره کنیم که پارافین ها نقطه های ذوب متفاوتی دارند. به عنوان مثال پارافین های جامدی که برای ساخت شمع ها به کار می روند نقطه ذوب بین 60 تا 63 درجه دارند.

پارافین مایع:

شاید با مطالعه بخش بالا برای شما این سوال پیش آمده باشد که پس پارافین مایع چیست و چه کاربردهایی دارد. می توان گفت پارافین مایع در واقع یک روغن معدنی بسیار تصفیه شده است. پارافین مایع در لوازم آرایشی، بهداشتی و پزشکی کاربردهای بسیاری دارد. همچنین این نوع پارافین ها کاملا بدون بو و شفاف هستند.

خرید و فروش پارافین:

شما هم ممکن است به دلیل کاربردهای مختلف پارافین ها بخواهید پارافین بخرید و از خود بپرسید پارافین از کجا بخریم؟

باید بدانید که می توان خرید و فروش پارافین را به اشکال مختلف انجام داد. یکی از راه های تهیه این ماده خرید پارافین از کارخانه است. راه دیگر برای خرید و فروش پارافین خرید و فروش اینترنتی آن است. شما می توانید با مراجعه به سایت های مطمئن خرید و فروش اینترنتی پارافین داشته باشید.

پیشنهاد ما به شما برای داشتن یک خرید مطمئن و تهیه پارافین مراجعه به سایت شرکت نیکوشیمی است. کار شرکت نیکوشیمی ارائه خدمات در زمینه فروش مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی است. با مراجعه به این سایت میتوانید انواع پارافین را مشاهده و خریداری نمایید.

جهت استعلام قیمت پارافین با کارشناسان فروش شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

استاندارد NFPA
مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷

استاندارد NFPA

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) یک سازمان غیرانتفاعی است که به توسعه و ترویج کدها و استانداردهای مربوط به ایمنی آتش نشانی و حفاظت از جان و مال در برابر حریق می‌پردازد. استانداردهای NFPA در سراسر جهان به عنوان مرجعی معتبر در زمینه ایمنی و پیشگیری از حریق شناخته می‌شوند.

زاج سفید چیست؟
مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷

زاج سفید چیست؟

ترکیبی شیمیایی متشکل از سنگ زاج است. زاج سفید و سنگ آن حاوی دو نوع نمک است که عبارتند از پتاسیم و سولفات آلومینیوم هیدراته که به نام های زیادی از جمله آلوم قلب و زاج مبادله ای نامیده می شود.از زاج استفاده های زیادی از جمله زیبایی، پزشکی و درمانی دارد.

کود اوره چیست؟
مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۵

کود اوره چیست؟

کود اوره یکی از قدیمی ترین کودهای کشاورزی است که برای اصلاح خاک استفاده می شود، ارزان ترین نوع کود است و جزو کودهای نیتروژنی تولیدی طبقه بندی می شود. یکی از فواید فراوان کود اوره برای گیاهان این است که برای تولید غذا ضروری است، اوره از نظر شکل شبیه دانه های...

کافئین چیست؟ در چه موادی و به چه میزان یافت می شود؟ فواید و مضرات آن کدامند؟
مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۱/۱

کافئین چیست؟ در چه موادی و به چه میزان یافت می شود؟ فواید و مضرات آن کدامند؟

کافئین به عنوان محرک و یکی از مواد مورد استفاده در داروها شناخته می شود، زیرا نوشیدن آن به هوشیاری کمک می کند، خستگی را از بین می برد و سطح تمرکز را بالا می برد و اگرچه در خوب یا بد بودن کافئین تردید وجود دارد. با این حال، مصرف زیاد آن ممکن است باعث...

استون لاک چیست؟
مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۷/۱۵

استون لاک چیست؟

استون یک مایع بی‌رنگ، فرار و قابل اشتعال است که از پروپان مشتق شده و در بسیاری از اقلام مانند پاک کننده لاک ناخن، رقیق کننده‌های رنگ و برخی محصولات پاک کننده یافت می‌شود. استون لاک یک حلال موثر برای پاک کردن لاک ناخن است زیرا ...