نیکوشیمی>وبلاگ>مواد شیمیایی>تگزاپون چیست و کاربرد تگزاپون
مواد شیمیایی8590
۱۳۹۸/۹/۱۷
تگزاپون چیست و کاربرد تگزاپون

تگزاپون چیست و کاربرد تگزاپون

تگزاپون چیست؟

تگزاپون مایع ویسکوز و شفافی هست که از دسته مواد شوینده آنیونی و سورفاکتانت موجود در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی می باشد. این محصولات شامل صابون، شامپو، خمیردندان، شستشوی بدن و بسیاری دیگر از محصولات که انتظار دیدن فوم می رود، هستند.

SLES یک عامل فوم ساز ارزان و بسیار مؤثر است. این ماده کشش سطحی آب را کاهش می دهد و به عنوان عامل پراکندگی عمل می کند تا اجزای روغن های معطر و اسپری های بدن را به خوبی باهم مخلوط شوند. فرمول شیمیایی تگزاپون CH3(CH2)11(OCH2CH2)nOSO3Na می باشد.

تگزاپون 30 و 70 درصد بسته بندی شده در بشکه های پلاستیکی و آماده حمل

تگزاپون با غلظت های 30 و 70 درصد در نیکوشیمی

تولید صنعتی تگزاپون:

در مقیاس صنعتی، SLES به طور گسترده توسط اتوکسیله کردن الکل دودکانول(C12H26O) به دست می آید. در ادامه اتوکسیلات حاصل سولفونه شده و با تبدیل شدن به نمک سدیم، خنثی سازی می شود. مانند سایر سولفات های الکل چرب(الکل هایی با زنجیر کربنی طولانی) و سولفات های اتر الکل چرب، مولکول های SLES نیز شامل هر دو گروه های عاملی آب گریزی و آب دوستی هست که خواص سطح فعال به این مواد می دهد.

شرایط نگه داری تگزاپون:

در بسته بندی های پلاستیکی یا فولاد ضد زنگ که محکم بسته شده باشند در دمای بین 5 تا 40 درجه ی سانتی گراد نگه داری شود. در نزدیکی واکنش گرهای اکسیدکننده ی قوی که می توانند وضعیت آتش سوزی را تشدید کنند نگه داری نشود. عمر مفید این ماده یک سال است و بهتر است از رطوبت نیز دور نگه داشته شود.

در مورد Texapon N70 می توان برای حمل و نقل آسان تر دما را تا 50 درجه ی سانتی گراد برای مدت زمان کوتاهی بدون آسیب رساندن به کیفیت محصول بالا برد. ولی برای نگه داری های بلند مدت برای جلوگیری از هر نوع تخریب باید در دماهای پایین تری قرار بگیرد.

برای بالا بردن دما توصیه می شود که از سیستم آب گرم تا دمای حداکثر 60 درجه استفاده شود و تحت هیچ شرایطی از بخار فشرده برای بالا بردن دما استفاده نشود که می تواند منجر به خسارات جبران ناپذیری شود.ممکن است در حین نگه داری و حمل و نقل از هم گسستگی های ناچیزی مشاهده شود که با همزدن ماده، از بین می رود.

کاربردهای تگزاپون

تگزاپون دراکثر مواد تجاری شوینده ها مثل مایع ظرفشوئی و پاک کننده‌های صنعتی (کارواش و کف شورها و بر طرف کننده روغن) و در بیش از ۹۰ % مواد بهداشتی و پاک کننده بدن و سر از قبیل خمیر دندان، صابون، شامپو، کرم و لوسیون چه به صورت مایع یا غیرمایع جهت زدودن چربی به عنوان ماده کف کننده و پاک کننده و امولسیون کننده مواد چسبنده بکار می رود و جزو مواد اولیه آرایشی و دارویی است.

تگزاپون به عنوان اکتیوآنتیک همراه ماده صدفی کننده در محصولات بهداشتی که بصورت صدفی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این ماده می توان براحتی و بدون نیاز به دما دهی و همزدن در دور بالا با افزودن موارد دیگر بسته به فرمولاسیون به نتیجه مطلوب رسید.

شرکت نیکوشیمی یکی از بزرگترین فروشنده تگزاپون در ایران می باشد.

جهت دریافت قیمت تگزاپون یا خرید تگزاپون با شرکت نیکوشیمی تماس بگیرید.

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

استاندارد NFPA

استاندارد NFPA

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) یک سازمان غیرانتفاعی است که به توسعه و ترویج کدها و استانداردهای مربوط به ایمنی آتش نشانی و حفاظت از جان و مال در برابر حریق می‌پردازد. استانداردهای NFPA در سراسر جهان به عنوان مرجعی معتبر در زمینه ایمنی و پیشگیری از حریق شناخته می‌شوند.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
زاج سفید چیست؟

زاج سفید چیست؟

ترکیبی شیمیایی متشکل از سنگ زاج است. زاج سفید و سنگ آن حاوی دو نوع نمک است که عبارتند از پتاسیم و سولفات آلومینیوم هیدراته که به نام های زیادی از جمله آلوم قلب و زاج مبادله ای نامیده می شود.از زاج استفاده های زیادی از جمله زیبایی، پزشکی و درمانی دارد.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
کود اوره چیست؟

کود اوره چیست؟

کود اوره یکی از قدیمی ترین کودهای کشاورزی است که برای اصلاح خاک استفاده می شود، ارزان ترین نوع کود است و جزو کودهای نیتروژنی تولیدی طبقه بندی می شود. یکی از فواید فراوان کود اوره برای گیاهان این است که برای تولید غذا ضروری است، اوره از نظر شکل شبیه دانه های...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۵
کافئین چیست؟

کافئین چیست؟

کافئین به عنوان محرک و یکی از مواد مورد استفاده در داروها شناخته می شود، زیرا نوشیدن آن به هوشیاری کمک می کند، خستگی را از بین می برد و سطح تمرکز را بالا می برد و اگرچه در خوب یا بد بودن کافئین تردید وجود دارد. با این حال، مصرف زیاد آن ممکن است باعث...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۱/۱
استون لاک چیست؟

استون لاک چیست؟

استون یک مایع بی‌رنگ، فرار و قابل اشتعال است که از پروپان مشتق شده و در بسیاری از اقلام مانند پاک کننده لاک ناخن، رقیق کننده‌های رنگ و برخی محصولات پاک کننده یافت می‌شود. استون لاک یک حلال موثر برای پاک کردن لاک ناخن است زیرا ...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۷/۱۵