مواد شیمیایی12612
۱۴۰۲/۷/۱۵
استون لاک چیست؟

استون لاک چیست؟

استون لاک چیست؟

استون یک مایع بی‌رنگ، فرار و قابل اشتعال است که از پروپان مشتق شده و در بسیاری از اقلام مانند پاک کننده لاک ناخن، رقیق کننده‌های رنگ و برخی محصولات پاک کننده یافت می‌شود. استون لاک یک حلال موثر برای پاک کردن لاک ناخن است زیرا مواد تشکیل دهنده لاک را تجزیه می‌کند و به راحتی لاک را بدون آسیب رساندن به ناخن پاک می‌کند. به دلیل ترکیبات شیمیایی می‌تواند حتی در دمای اتاق به راحتی تبخیر شود، در آب قابلیت حل شدن دارد و با اکثر حلال‌های عالی قابل اختلاط است. بنابراین به عنوان حلال در بسیاری از کاربردها و مصارف صنعتی، خانگی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حلال استون لاک چیست؟

حلال استون لاک

استون یکی از محصولات جانبی نفت است، که البته به روش‌های دیگر در آزمایشگاه نیز تولید می‌شود. این مایع شیمیایی با بوی خاص خود تقریبا برای همه افراد شناخته شده است. حلال استون لاک، می‌تواند در برابر حرارت بالا مشتعل شود، به راحتی به اکسیژن هوا واکنش نشان دهد، در آب و الکل حل می‌شود، به عنوان حلال می‌توانید آن را برای مواد آلی و غیرآلی استفاده کنید و البته به دلیل خواص و ویژگی‌هایی که دارد در فرآیندهای شیمیایی می‌تواند واکنش نشان دهد. دارای نقطه جوش ۵۶ درجه سانتیگراد، نقطه ذوب-انجماد منفی ۹۴ درجه سانتیگراد و چگالی ۰٫۷۹۰ گرم بر سانتی‌متر مکعب است.

استون لاک یا استون لاک ناخن چیست؟

استون لاک یا استون لاک ناخن

استون، یک ماده شیمیایی است که معمولاً در پاک کننده لاک ناخن استفاده می‌شود. پوشیدن دستکش هنگام کار با استون بسیار مهم است، زیرا ممکن است در صورت تماس با پوست باعث تحریک پوست شود. شایان ذکر است که استون هرگز نباید استنشاق شود زیرا می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. با آغشته کردن پنبه به استون لاک، پاک کردن لاک را از روی ناخن شروع کنید. هنگامی که لاک ناخن پاک شد دستان خود را با آب گرم بشویید.

استون لاک به انگلیسی

استون ناخن چیست؟ (استون با نام انگلیسی Acetone) با فرمول شیمیایی CH3COCH3، جزوه خانواده کتون‌ها محسوب می‌شود. این ماده شیمیایی را با نام پروپانون-دو (2-propanone) یا دی متیل کتون (dimethyl ketone) نیز می‌شناسند.

استون آرایشی چگونه تهیه شده و ترکیب آن چیست؟

استون با ترکیب پروپلین و بنزن در واکنشی به نام اکسیداسیون کاتالیزوری تولید می‌شود که می‌توان دو روش مختلف فرآیند هیدروژن زدایی و فرآیند کیتونی ‌سازی را انتخاب کرد.

  • فرآیند هیدروژن زدایی (Dehydrogenation): ایزو بوتان (ایزوبوتیلن) با کاتالیزور و حرارت، اکسید می‌شود و استون تولید می‌شود، این روش بسیار قدیمی است.
  • فرآیند کیتونی‌سازی (Acetoacetic Ester Synthesis): ایزو بوتان (ایزوبوتیلن) با کاتالیزورهایی همچون اتیلات پتاسیم اکسید و کتون همچون اسینون واکنش داده و استون تولید می‌شود.

به طور کلی ترکیب استون آرایشی که در لاک پاک کن استفاده می‌شود، حاوی گلیکول پروپیلن و الکل ایزوپروپیل است.

کاربرد استون لاک چیست؟

  • صنعت آرایشی و بهداشتی: لاک پاک کن یکی از محصولات پر مصرف است که در آن از استون استفاده شده است. برای پاک کردن لاک ناخن، استون لاک بسیار موثر است. استون پاک کننده لاک با شکستن اجزای لاک ناخن، اجازه می‌دهد تا لاک از روی ناخن پاک شود. این مایع شیمیایی برای تولید کرم، لوسیون و عطر نیز استفاده می‌شود.
  • صنعت شیمیایی: محصولات شیمیایی بسیاری تولید می‌شوند که استون می‌تواند به عنوان یک حلال قوی یکی از اجزای تشکیل دهنده آن‌ها باشد.
  • صنعت داروسازی: در تولید برخی داروها استفاده از استون وجود دارد.
  • صنایع رنگ‌سازی: استون یک حلال قوی است که می‌تواند به عنوان یک ماده شیمیایی برای رقیق کردن رنگ مورد استفاده قرار گیرد.
  • صنعت مواد شوینده: می‌توان از استون به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در محصولات شوینده برای از بین بردن باقیمانده‌های سرسخت از سطوح مختلف، استفاده کرد.
  • صنعت پلاستیک سازی: در بخش صنعت پلاستیک سازی، استون توانسته عملکرد خوبی در تولید پلاستیک‌های پلی کربنات و الیاف داشته باشد.

استون مخصوص برای لاک ژل

لاک ژل به عنوان یک لایه مقاوم بر روی لاک ناخن قرار می‌گیرد که برای خشک شدن آن باید از دستگاه UV – LED استفاده کرد. برای برداشتن لاک ژل از روی ناخن می‌توانید از سوهان، ژل ریموور یا پد ریموور استفاده کنید. استون نیز به عنوان پاک کننده لاک ژل، استفاده می‏شود. با استفاده از استون لاک با درصد خلوص بالا، همراه با پنبه و کاغذ فویل نیز می‌توانید لاک ژل را از روی ناخن خود پاک کنید.

فرق استون صنعتی و استون لاک

با توجه به اینکه استون در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان آن را در دو نوع صنعتی و غیر صنعتی تقسیم کرد. آنچه کاربرد استون را در موارد مختلف متفاوت کرده است، میزان خلوص استون است. استون صنعتی که از اکسیداسیون ایزوپروپیل الکل به دست می‌آید، عمدتاً به عنوان حلال در فرایندهای مختلف صنعتی مانند رنگ و پوشش‌ها، چسب‌ها، حلال‌ها و پتروشیمی استفاده می‌شود. استون صنعتی بسیار قابل اشتعال است و باید با احتیاط استفاده شود، می‌تواند منجر به تحریک شدید پوست و چشم شود و در صورت استنشاق می‌تواند اثرات جدی برای سلامت داشته باشد.

استون غیر صنعتی را برای دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند که به طور خاص می‌توان آن را در لاک پاک کن پیدا کرد. استفاده از استون لاک نسبت به استون صنعتی خطر کمتری دارد چرا که خلوص آن کمتر است.

استون ناخن را از کجا بخریم؟

استون یک ماده شیمیایی است که در صنایع مختلف در حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین باید آن را از فروشگاه‌های مواد شیمیایی معتبر خریداری کنید. در نظر گرفتن خلوص و کیفیت استون را به هنگام خرید فراموش کنید. این محصول با درجه خلوص‌های متفاوت برای کاربردهای متفاوت به فروش می‌رسد. اما اگر استون را برای پاک کردن لاک ناخن و یا استون برای لاک خشک شده نیاز دارید، می‌توانید آن را در فروشگاه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی نیز پیدا کنید. استون لاک خطر چندانی ندارد و در دسترس همه قرار دارد.

قیمت استون لاک پاک کن

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت استون لاک پاک کن نام برند است. برخی از برندهای محصولات شیمیایی یا آرایشی بهداشتی از بهترین مواد در تولید محصولات خود استفاده می‌کنند. حجم استون نیز در قیمت تاثیرگذار است، استون را می‌توانید در حجم‌های مختلف به طور عمده و جزیی خریداری کنید. میزان خلوص نیز در قیمت نقش مهمی دارد. اگر استون لاک پاک کن حاوی خوشبو کننده یا مواد نرم کننده باشد، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

سخن پایانی

نیکوشیمی، تامین کننده معتبر محصولات شیمیایی، استون را با درجه خلوص مختلف برای کاربردهای صنعتی، آزمایشگاهی، خانگی و موارد دیگر در حجم‌های مختلف به فروش می‌رساند. نیکوشیمی، استون لاک را در بسته‌بندی ایمن و دقیق، در حجم‌های بالا، به سراسر کشور ارسال می‌کند.

2

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

نیکوشیمی

بیشتر فروش استون های لاک پاک کن ما بصورت عمده هستش و بسته بندی ها از 1 لیتر شروع می شن. البته برای مصارف خانگی هم میتونید پک 1 لیتری را تهیه کنید، فقط اینکه بدلیل خاصیت فراری و خورندگی استون خالص لازمه که تو شیشه و محلی خنک (مثل یخچال) نگهداری بشه.

مینا

سلام، فروش استون برای مصرف خانگی هم دارید یا فقط فروش عمده استون فقط دارید؟ بسته بندی هاتون چه حجمی هست؟ ممنون

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

تفاوت های گلیسیرین و گلیسرول

تفاوت های گلیسیرین و گلیسرول

گلیسرین و گلیسرول که در زمینه های مختلف کاربرد های بسیاری دارند خیلی از مواقع با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند اما باید توجه داشت که تفاوت های فراوانی با یکدیگر دارند.

رنگ های سنتتیک چیست؟

رنگ های سنتتیک چیست؟

رنگ های سنتتیک همان رنگ های مصنوعی می باشند که در آزمایشگاه ها ساخته شده و دارای کاربرد های فراوانی هستند

استاندارد NFPA

استاندارد NFPA

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) یک سازمان غیرانتفاعی است که به توسعه و ترویج کدها و استانداردهای مربوط به ایمنی آتش نشانی و حفاظت از جان و مال در برابر حریق می‌پردازد. استانداردهای NFPA در سراسر جهان به عنوان مرجعی معتبر در زمینه ایمنی و پیشگیری از حریق شناخته می‌شوند.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
زاج سفید چیست؟

زاج سفید چیست؟

ترکیبی شیمیایی متشکل از سنگ زاج است. زاج سفید و سنگ آن حاوی دو نوع نمک است که عبارتند از پتاسیم و سولفات آلومینیوم هیدراته که به نام های زیادی از جمله آلوم قلب و زاج مبادله ای نامیده می شود.از زاج استفاده های زیادی از جمله زیبایی، پزشکی و درمانی دارد.

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۷
کود اوره چیست؟

کود اوره چیست؟

کود اوره یکی از قدیمی ترین کودهای کشاورزی است که برای اصلاح خاک استفاده می شود، ارزان ترین نوع کود است و جزو کودهای نیتروژنی تولیدی طبقه بندی می شود. یکی از فواید فراوان کود اوره برای گیاهان این است که برای تولید غذا ضروری است، اوره از نظر شکل شبیه دانه های...

مواد شیمیایی
۱۴۰۲/۱۲/۵