۱۴۰۰/۱۱/۳۰
آشنایی با کاغذ صافی

آشنایی با کاغذ صافی

کاغذ صافی چیست؟

امروزه روش‌های گوناگونی، برای صافی و فیلتراسیون وجود داشته، که کاغذ صافی یکی از گزینه‌های مناسب در این زمینه می‌باشد. کاغذ صافی، برای جداکردن فاز جامد از مایع و خالص سازی و فیلتر کردن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی اوقات، از این محصول برای جداسازی جامد از گاز نیز استفاده می‌کنند. کاغذ نیمه تراوا، بیشتر در آزمایشگاه‌های شیمی و زیست شناسی کاربرد دارد. جنس معمولی این کاغذها از سلولز بوده که آغشته به اسید کلریدریک و هیدروفلوئور هستند. این محصول با بهره‌گیری از نیروی جاذبه و فیلتراسیون، مایعات را به خوبی از خود عبور می‌دهد. یکی از کاربردهای اصلی کاغذ صافی، برای استخراج طلا و نقره می‌باشد؛ که محلول کلرید و نیترات از این طریق، فیلتر می‌شود.

انواع کاغذ صافی از نظر بافت:

این کاغذها، بر اساس زمان، سرعت فیلتر و عبور مایعات به سه دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه مقاله به این سه بخش خواهیم پرداخت.

بافت درشت : این نوع کاغذ، برای صاف کردن ذرات بزرگ و ژلاتینی استفاده می‌شود. سرعت نفوذ و انتقال محلول از طریق بافت درشت، سریعتر می‌باشد. میزان مش در این کاغذها بین ۲۰ تا ۲۵ میکرون است. واتمن ۴۰ همراه با باند مشکی، نمونه‌ای از این کاغذها می‌باشد.

بافت متوسط : محلول‌هایی که از این بافت، برای جداسازی و فیلتر استفاه می‌کنند؛ دارای ذرات متوسط می‌باشند. میزان مش در بافت متوسط ۸ تا ۱۰ میکرون است. سرعت و نفوذ در این بافت، میان بافت ریز و درشت می‌باشد. واتمن ۴۰ باند سفید، در این دسته قرار دارد.

بافت ریز: عبور محلول از این نوع کاغذها، در مقایسه با گزینه‌های قبلی، کندتر بوده که نیاز به زمان بیشتری دارد. از این کاغذها معمولا برای جداسازی محلول‌هایی استفاده شده که دارای ذرات ریز می‌باشند. اندازه مش در بافت ریز بین ۲تا ۳ میکرون است. واتمن ۴۲ باند آبی، نمونه‌ای از بافت ریز می‌باشد.

انواع کاغذ صافی از نظر بافت:

صافی شیشه‌ای ریز ( میکرو فایبر گلاس) : این کاغذ صافی از جنس رشته‌های ریز شیشه‌ای یا کوارتز می‌باشد. میزان مقاومت صافی شیشه‌ای در برابر گرما تا 550 سانتی گراد است. به همین خاطر از این محصول می‌توان در جاهایی استفاده کرد؛ که نیاز به شعله داشته و از دمای بالایی برخوردار می‌باشند. صافی شیشه‌ای را باید به طور صاف به کار ببریم، زیرا نمی‌توان مانند دیگر صافی‌ها آن‌ها را تا کرد. از این صافی می‌توان در جاهای مختلف از جمله کنترل آب، کشت باکتری و جلبک و آلودگی آب‌های هرز استفاده کرد. میزان قدرت نگهداری ذرات در صافی شیشه‌ای زیر میکرون می‌باشد.

کاغذ فیلتر غشایی ( ممبران فیلتر) : در این قسمت صافی‌ها ، ذرات را بر روی غشا نگه داشته و مانع از عبور آن‌ها می‌شود. ذرات موجود تا 2/0 میکرون اجازه عبور دارند. فیلتر غشایی معمولا برای فیلتر آلودگی هوا و میکروبیولوژی کاربرد دارد.

کاغذ فیلتر سلولزی: جنس این صافی از نوع سلولز است. این محصول برای صاف کردن کلی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ که امکان صافی تا 5/2 میکرومتر را دارد. فیلتر سلولزی یکی از زیر مجموعه‌های کاغذ صافی آزمایشگاهی است. عمل فیلتراسیون در این بخش به راحتی از طریق قیف صافی، در جنس پلاستیک انجام می‌شود. از کاغذهای فیلتراسیون سلولزی کیفی به عنوان وسیله‌ای مناسب برای شناسایی مواد، در آزمایشگاه استفاده می‌کنند.

  • کا‌غذهای فیلتر کارتوش : جنس این کاغذ، ترکیبی از سلولز، کواتر و پشم شیشه است. از فیلتر کارتوش، برای جداسازی و فیلتر مواد جامد و شستشوی آن‌ها استفاده می‌کنند.
  • انواع کاغذ واتمن : کاغذ‌ واتمن نمونه‌ای از کاغذ صافی بدون خاکستر است. واتمن برای فیلتر محلول اولیه و جداسازی ماده جامد، از عصاره آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول با توجه به نوع نیاز و کاربرد شما انتخاب شده که دارای گرید‌های مختلف می‌باشد. سرعت جریان، ظرفیت، محاسبه ذرات و نوع سازگاری آن‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

قیمت کاغذ صافی:

تعرفه مشخص شده برای کاغذ صافی با توجه به عوامل مختلف، متفاوت می‌باشد. کاغذ‌های صافی بر اساس شکل و اندازه، اندازه مش و نفوذ پذیری، در رنج‌های مختلف قرار دارند.

خرید و فروش اینترنتی کاغذ صافی:

امروزه خرید و فروش اینترنتی کاغذ صافی به شما این امکان را می‌دهد؛ که فارغ از زمان و مکان محصول خود را به راحتی خریداری کنید.

کاغذ صافی از کجا بخرم:

ممکن است این سئوال برای شما هم پیش بیاید که کاغذ صافی از کجا بخرم در پاسخ باید گفت شرکت مهندسی و صنعتی نیکو شیمی با بیش از چندین سال تجربه، در این زمینه فعالیت گسترده داشته؛ که با ارائه تجهیزات با کیفیت از جمله کاغذ صافی به عنوان یکی از تولید کنندگان خوش سابقه در زمینه تولید انواع صافی‌ها شناخته شده‌است

کاغذ صافی:

در حال حاضر فروش کاغذ صافی در شرکت نیکوشیمی امکان پذیر بوده که با اطمینان خاطر می‌توانید به خرید کاغذ صافی بپردازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاور با تیم حرفه‌ای شرکت نیکوشیمی همراه باشید.

جهت استعلام قیمت کاغذ صافی با کارشناسان فروش شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید.

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

الکل سنج چیست و چه کاربردی دارد؟

الکل سنج چیست و چه کاربردی دارد؟

الکل سنج ابزاری جهت اندازه‌گیری میزان الکل در مایعات مختلف است. این ابزار شیشه‌ای بوده و دارای رنج اندازه‌گیری صفر تا صد است و با استفاده از این اعداد میزان الکل در مایعاتی چون آبمیوه و مشروبات الکلی را نشان می‌دهد.

دماسنج نواری

دماسنج نواری

آنچه در این محتوا با آن آشنا خواهید شد: معرفی دماسنج نواری چیست؟، طرز خواندن دماسنج نواری، دماسنج نواری چگونه کار می کند؟ دماسنج یا تب‌سنج نواری پیشانی و چگونگی کارکرد و طریقه خواندن و استفاده از دماسنج نواری تب‌سنج و در پایان درباره قیمت خرید دماسنج نواری و ...

دماسنج و انواع و کاربردهای آن

دماسنج و انواع و کاربردهای آن

دماسنج یکی از دستگاه‌های حیاتی در زندگی روزمره است که به ما اجازه می‌دهد دما را اندازه‌گیری کنیم. از کاربردهای گسترده این دستگاه می‌توان به اندازه‌گیری دما در پزشکی، کشاورزی، صنعت، آشپزی و حتی در آزمایشگاه‌ها اشاره کرد.

دماسنج جیوه ای چیست انواع کاربرد آن کدامند؟

دماسنج جیوه ای چیست انواع کاربرد آن کدامند؟

دماسنج جیوه ای چیست؟ گستره دمایی و روش کار دماسنج جیوه ای ویژگی های آن چیست؟ انواع دماسنج جیوه ای کدامند و تفاوت دماسنج جیوه ای و الکلی و انواع کاربردهای آن را نام ببرید...

خرید بهترین تجهیزات آزمایشگاهی از شرکت نیکوشیمی

خرید بهترین تجهیزات آزمایشگاهی از شرکت نیکوشیمی

شرکت نیکوشیمی بزرگترین فروش تجهیزات آزمایشگاهی یا خرید تجهیزات آزمایشگاهی در ایران میباشد . لیست تجهیزات آزمایشگاهی - خرید آنلاین تجهیزات آزمایشگاهی - شرکت تجهیزات آزمایشگاهی