نیکوشیمی>وبلاگ>جیوه>جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟
جیوه82171
۱۴۰۱/۱۲/۲
جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه قرمز یک ماده افسانه‌ای است که گفته می‌شود در ساخت سلاح‌های هسته‌ای یا سایر مواد منفجره استفاده می‌شود. این نوع جیوه در واقع وجود ندارد، ترکیب جیوه با سایر عناصر دیگر منجر به تشکیل جیوه به رنگ قرمز می‌شود.

خصوصیات جیوه قرمز چرخ خیاطی :

جیوه قرمز چیست؟

جیوه یکی از موادی است که در زمینه‌های مختلف همچون داروسازی و پزشکی کاربرد دارد. جیوه قرمز یکی از ایزوتوپ‌های جیوه است که چگالی بالا ۲۰.۲ گرم بر سانتی متر مکعب دارد. این ماده در طبیعت وجود دارد و هیچگونه خاصیت انفجاری ندارد. تفاوت جیوه نقره‌ای و قرمز در رنگ و کاربرد است، ترکیب هر دو یکسان است.

تصور می‌شود که اصطلاح جیوه قرمز در اوایل دهه ۱۹۸۰ در روسیه به وجود آمد. گزارش‌ها نشان می‌دهد جیوه قرمز در منطقه اورال روسیه برای دهه‌ها در این منطقه پخش شده است و در دهه ۹۰ میلادی یک شرکت روسی برای برطرف کردن مشکلات مالی در روسیه به رئیس جمهور پیشنهاد فروش جیوه قرمز را اعلام می‏ کند.

گرچه جیوه قرمز مانند جیوه نقره ای ماهیت واقعی ندارد، اما از دیرباز بسیاری از افراد در سراسر اروپا و خاورمیانه علاقمند به خرید جیوه قرمز بوده اند. اطلاعات خاصی از این ماده وجود ندارد، اما قیمت آن روز به روز افزایش پیدا کرده و از آن زمان تا به امروز این ماده به عنوان جیوه قرمز خرید و فروش می‌شود. اعتقاد بر این است که این ماده رادیواکتیو قدرتمندی است که می‌تواند برای اهداف نظامی و علمی استفاده شود. در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر وجود جیوه قرمز وجود ندارد.

در این بین افراد سودجو و البته باهوشی نیز هستند که ابتدا اقدام به خرید جیوه نقره ای می کنند. و پس از طی فرآیندهای شیمیایی و ترکیب جوه نقره ای خریداری شده با دیگر مواد به ماده ای قرمز رنگ می رسند و آن را بعنوان جیوه قرمز و با قیمت چندین هزار برابری نسبت به جیوه نقره ای می فروشند.

تاریخچه جیوه قرمز :

در دهه ۹۰ میلادی یکی از شرکت‌های روسی اجازه فروش جیوه قرمز را صادر کرد و از این طریق دولت توانست بخشی از بدهی کشور را پرداخت کند. از آن به بعد این ماده توسط بازرگانان روسی به کشورهای اروپایی و خاورمیانه راه پیدا کرد. اروپاییان و مردمان خاورمیانه برای خرید جیوه قرمز مبالغ هنگفتی را پرداخت می‌کردند. تعدادی از محموله‌های جیوه قرمز توسط پلیس ضبط شد که پس از بررسی‌ها و آزمایشات متعدد، ساختار این ماده اکسید جیوه، یدید جیوه و در برخی جیوه معمولی ترکیب شده با رنگ قرمز، تایید شد.

موادی که در ساخت سلاح مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. در سال ۲۰۰۴ نیز یک محموله جیوه قرمز توسط پلیس آلمان کشف شد که پس از بررسی‌ها مشخص شد جیوه قرمز به دست آمده شامل ۱۰ درصد پلوتونیوم، ۶۱ درصد جیوه، ۱۱ درصد آنتیمول، ۶ درصد اکسیژن، ۲ درصد ید و ۱.۶ گالیوم است.

تصور می‌شود که اصطلاح جیوه قرمز در اوایل دهه ۱۹۸۰ در روسیه به وجود آمد. گزارش‌ها نشان می‌دهد جیوه قرمز در منطقه اورال روسیه برای دهه‌ها در این منطقه پخش شده است و در دهه ۹۰ میلادی یک شرکت روسی برای برطرف کردن مشکلات مالی در روسیه به رئیس جمهور پیشنهاد فروش جیوه قرمز را اعلام می‏ کند.

فرمول شیمیایی جیوه قرمز

هیچ فرمول شیمیایی شناخته شده‌ای برای جیوه قرمز وجود ندارد، چرا که در اصل این ماده وجود ندارد. جیوه قرمز یک افسانه است که از دهه ۱۹۵۰ تداوم یافته است و ادعا شده است که دارای مقادیر زیادی انرژی است که می‌تواند برای مقاصد مختلف از جمله به عنوان یک ماده بسیار انفجاری در ساخت سلاح‌های هسته‌ای و کیمیاگری مورد استفاده قرار ‌گیرد. اما دانشمندان و دولت‌ها این ادعا را رد کردند چرا که هیچ مدرک علمی در مورد این ادعا وجود ندارد.

در طی سال‌ها افراد بسیاری برای خرید و فروش جیوه قرمز دستگیر شده‌اند و جیوه قرمز به دست آمده مورد آزمایش قرار گرفت که شامل پلوتونیوم، جیوه، آنتیموان، اکسیژن، ید و گالیوم بود. بر این اساس دانشمندان فرمول‌های Hg6Sb2O8 و Hg2Sb2O7 را برای جیوه قرمز پیشنهاد دادند، اما تایید نشده است.

جیوه قرمز چگونه تشکیل می‌شود؟

جیوه قرمز یک عنصر طبیعی نیست، بنابراین به طور طبیعی تشکیل نمی‌شود. این یک ترکیب ساخت دست بشر است که گفته می‌شود از مخلوط کردن جیوه با عناصر دیگر مانند سزیم و آنتیموان در آزمایشگاه ایجاد می‌شود.

جیوه قرمز در کجا پیدا می‌شود؟

جیوه قرمز در طبیعت وجود ندارد و در هیچ منبع طبیعی نمی‌توان آن را یافت. هیچ گزارش معتبری از وجود جیوه قرمز در هیچ کشوری وجود ندارد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال دارد در برخی از نقاط روسیه در دسترس باشد، اما این گزارش‌ها ثابت نشده است. علی رغم چندین دهه گمانه زنی و ادعای وجود جیوه قرمز، همچنان به عنوان یک ماده مرموز باقی مانده است.

انواع جیوه قرمز :

در سال‌های اخیر طبق تحقیقاتی که انجام شده است هیچ نشانی از اینکه جیوه قرمز با فرمول خاص و عجیب و غریب وجود دارد تایید نشده است. جیوه می‌تواند به دلایل مختلف به رنگ قرمز باشد. یکی از ترکیبات جیوه، یدید است. یک ترکیب قرمز رنگ که منفجره نیست اما بسیار سمی است. از خصوصیات جیوه قرمز دمای ذوب ۲۵۹ درجه سانتی‌گراد، دمای جوش ۳۵۰ درجه سانتی‌گراد و چگالی: ۶.۳۶ گرم بر سانتی متر مکعب است.

  • اکسید جیوه قرمز: این شکل از جیوه قرمز، پودری و ترکیبی از دو قسمت جیوه و یک قسمت اکسیژن است. این ماده بسیار سمی است و در ساخت مواد منفجره و سوخت موشک استفاده می‌شود.
  • هیدرید جیوه قرمز: از ترکیب جیوه و هیدروژن به وجود می‌آید. بسیار فرار است و در ساخت سلاح هسته‌ای استفاده می‌شود.
  • نیترات جیوه قرمز: از ترکیب جیوه و نیتروژن به وجود می‌آید که در تولید برخی مواد منفجره مانند نیترات آمونیوم استفاده می‌شود.
  • سولفید جیوه قرمز: سولفید جیوه قرمز از ترکیب جیوه و گوگرد به وجود می‌آید. در تولید برخی مواد منفجره مانند تری نیتروتولوئن استفاده می‌شود.

ترکیب دیگری از جیوه وجود دارد به نام سینابر که به رنگ قرمز است. این ترکیب جیوه خاصیت انفجاری ندارد، اما می‌تواند بسیار سمی باشد. سینابر را که با نام شنگرف نیز می‌شناسند یک سولفید جیوه است.

در گذشته به دلیل رنگ قرمز آن به عنوان رنگدانه استفاده می‌شد، اما به دلیل سمی بودن استفاده از آن ممنوع شده است. فولیمنات جیوه نیز به عنوان جیوه قرمز شناخته می‌شود که به عنوان یک ماده انفجاری در ساخت برخی از مهمات کاربرد دارد. بدین ترتیب می‌توان گفت جیوه می‌تواند با ترکیبات مختلف وجود داشته باشد که دارای رنگ قرمز هستند.

کاربردهای جیوه قرمز

جیوه قرمز یک ماده واقعی نیست، اما شایع شده است که در برخی از سلاح‌های هسته‌ای و نظامی استفاده می‌شود.

واقعیت جیوه قرمز :

برخی از کارشناسان بر این باور هستند که جیوه قرمز با ترکیب نامشخص می‌تواند نام یک رمز برای یک ماده منفجره باشد که برای ساخت کلاهک اتمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در غیر این صورت، وجود این ماده تایید نشده است.

جیوه قرمز در چه وسایلی است؟

هیچ اجماع علمی در مورد اینکه جیوه قرمز در وسیله‌ای به کار می‌رود، وجود ندارد. در واقع در هیچ وسیله شناخته شده‌ای جیوه قرمز وجود ندارد. اما برخی معتقد هستند جیوه قرمز را در وسایلی همچون تلفن، تلویزیون، چرخ خیاطی، لامپ، رادیو و باتری می‌توان یافت.

سنگ جیوه قرمز

سنگ جیوه قرمز که یک سنگ کمیاب و مرموز است، شایع شده است که دارای قدرت‌های ماورای طبیعی است. علی رغم شهرت اسرارآمیز آن، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد این سنگ واقعا خاصیت جادویی دارد. اما برای قرن‌ها مردم را مجذوب خود کرده است. برخی معتقد هستند که می‌تواند نوعی ترکیب جیوه باشد، برخی دیگر مدعی هستند که یک ماده معدنی رادیواکتیو یا نوعی سنگ قیمتی است. با وجود ماهیت مرموز آن، این سنگ همچنان در دنیای مدرن محبوب است.

تجارت جیوه قرمز

تجارت جیوه قرمز، به خرید و فروش ظاهراً یک ماده مرموز اشاره دارد، که تصور می‌شود قدرت زیادی دارد. اعتقاد بر این است که این ماده کاربردهای بالقوه بسیاری دارد، از ساخت سلاح هسته‌ای تا تامین انرژی بی‌حد و حصر، اما هیچ مدرک علمی از وجود آن تاکنون ارائه نشده است. به همین دلیل کارشناسان معتقدند که تجارت جیوه قرمز به سادگی یک فریب یا کلاهبرداری است. اما برخی از مردم بر این باورند که جیوه قرمز وجود دارد و به طور غیرقانونی معامله می‌شود. فقدان شواهد در مورد تجارت جیوه قرمز، برخی را به این باور رسانده است که این یک فریب است. اما قدرت بالقوه جیوه قرمز توجه زیادی را در جامعه بین‌المللی ایجاد کرده است، به طوری که برخی از کشورها در تلاش برای دستیابی به آن برای اهداف خود هستند.

خریدار جیوه قرمز

همه می‌توانند جزو خریداران جیوه قرمز باشند. دقت داشته باشید، همانطور که اشاره شد جیوه قرمز ماهیت واقعی ندارد، ترکیب جیوه با عناصر دیگر آن را به جیوه قرمز تبدیل می‌کند. بنابراین می‏توانید این محصول را برای مصارف مختلف خریداری کنید.

قیمت جیوه قرمز

قیمت جیوه قرمز در ایران

برخی قیمت جیوه قرمز را تقریباً ۱۰۰ هزار دلار در هر کیلوگرم تخمین می‌زنند، در حالی که برخی قیمت آن را تا ۵۰۰ میلیون دلار می‏دانند. یافتن قیمت دقیق جیوه قرمز به دلیل ماهیت غیرقانونی و حضور آن در بازار سیاه، دشوار است. عده‌ای بر این معتقدند که این ماده وجود خارجی ندارد اما عده‌ای معتقد هستند که این ماده وجود دارد، اما هنوز از نظر علمی شناسایی نشده است.

قیمت هر گرم جیوه قرمز

قیمت هر گرم جیوه قرمز در ایران ثابت نیست و بسته به عرضه کننده می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی، قیمت هر گرم جیوه قرمز در ایران بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان یا بیشتر است. توجه به این نکته ضروری است که جیوه قرمز یک ماده طبیعی نیست و توسط هیچ سازمان دولتی در ایران تولید نمی‌شود. در نتیجه تشخیص اصالت و کیفیت محصول دشوار است. علاوه بر این از آنجایی که توسط هیچ سازمانی حمایت نمی‌شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که خریداران این محصول را با قیمت معین و کیفیت عالی دریافت ‌کنند.

قیمت جیوه قرمز داخل تلویزیون قدیمی

قیمت جیوه قرمز در تلویزیون قدیمی بسته به کیفیت و کمیت آن می‌تواند از ۵۰ تا ۵۰۰ دلار متغیر باشد. قیمت آن می‌تواند به نوع تلویزیون که در آن استفاده شده است، متفاوت باشد.

قیمت جیوه قرمز ۲۰ در ۲۰

جیوه قرمز ۲۰۲۰ دارای ترکیبات خطرناکی است که فقط در امور پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل کمیاب بودن قیمت بسیار بالایی دارد.

خرید جیوه قرمز

خرید اینترنتی جیوه قرمز

وب سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلفی وجود دارند که جیوه قرمز را برای فروش عرضه می‌کنند. از این سایت‌ها می‌توانید انواع مختلفی از جیوه قرمز را در حجم‌های مختلف پیدا کنید. با توجه به نوع جیوه قرمز که به دنبال آن هستید می‌توانید آن را در فروشگاه‌های تخصصی مواد شیمیایی خریداری کنید. در هنگام خرید یک گواهی آنالیز از فروشنده بخواهید تا اطلاعات دقیقی در مورد ترکیبات شیمیایی و خلوص جیوه قرمز بدانید.

حکم خرید و فروش جیوه قرمز

از آنجایی که جیوه قرمز مایع بسیار فرار و خطرناک است، نه تنها خرید و فروش آن در ایران ممنوع است، بلکه داشتن، حمل و یا استفاده از آن نیز غیرقانونی است و مجازات‌های سنگینی در پی دارد. ممکن است خرید و فروش جیوه قرمز در سایر کشورها قانونی باشد اما هرگونه تلاش برای وارد کردن آن به ایران به شدت تحت کنترل است.

خرید جیوه قرمز پزشکی

اگر به دنبال خرید جیوه قرمز پزشکی هستید می‌توانید تامین کنندگان مختلفی را به صورت آنلاین پیدا کنید. باید اطمینان حاصل کنید که یک محصول قانونی را خریداری می‌کنید و جیوه تقلبی نیست. خرید مستقیم از یک فروشگاه معتبر کمک می‌کند تا یک محصول با کیفیت را خریداری کنید. اگر تامین کننده قابل اعتماد است باید از کیفیت و خلوص جیوه قرمز نیز اطمینان حاصل کنید.

خرید جیوه قرمز ۲۰۲۰

جیوه قرمز ۲۰۲۰ بیشتر برای مصارف پزشکی و تجهیزات الکتریکی به فروش می‏رسد. به دلیل کم بودن آن در بازار، برای خرید این محصول باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

جیوه قرمز داخل چرخ خیاطی:

برخی مدعی هستند که جیوه قرمز در بسیاری از لوازم از جمله اتو، تلویزیون، دوربین عکاسی، ساعت‌های قدیمی و البته چرخ خیاطی وجود دارد. یکی از خبرهای جنجالی که اخیرا در مورد چرخ خیاطی‌های قدیمی گفته شده است، وجود جیوه قرمز چرخ خیاطی است. موضوعی که باعث شده است تا بسیاری از افراد چرخ خیاطی‌های قدیمی خود را با قیمت‌های بسیار بالایی به فروش برسانند. اما این خبر یک شایعه بیش نبوده است تا برخی از افراد بتوانند به راحتی کلاهبرداری کنند.

جیوه چرخ خیاطی:

جیوه با ترکیبات مختلفی وجود دارد که ممکن است برخی از ترکیبات منجر به قرمز شدن رنگ جیوه شود. جیوه قرمز با ترکیب مشخص و قیمت واقعی می‌تواند در بسیاری از صنایع و لوازم مورد استفاده قرار گیرد. خبر مبنی بر جیوه قرمز چرخ خیاطی، یک شایعه است. برخی از افراد تصور می‌کنند در چرخ خیاطی‌های قدیمی جیوه قرمز گران قیمتی وجود که آن‌ها را میلیاردر می‌کند. اما شرکت نیکوشیمی تامین کننده مواد شیمیایی، این خبر را تایید نمی‌کند.

1

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

Ali

شرکت نیکو شیمی وجود چه نوع جیوه ای رادر چرخ خیاطی تاید میکند چرخ خیاطی بایرند خاص خاصیت جادویی دارد ومثلا در عکس ها به صورت عجیب ویا بعضا پنگه راخاموش وروشن وبعضا هیچ واگمشی ...درگرما وسرما عکس ان به اشگال مختلف ووجود نافلزها وفلزات قلیایی خاکی واسطه مثل طلا وشبهه فلزها. و۹۳و۹۴ و۹۸ و.... اینوع چ خ جیوه ای دارد تیا ۲۲ .ووجودداکسی. وگاز ودیمین فرامید و....اشگار است وسنگ سیلیکاتی سدسم سنگی سفید که درون ان چندرنگ به روایتی جیوه میبلشد که زیر ستون کف که با عملیات سنتز وتقطیر وحرارت به....وایا فلز fQq0 در خود جیوه خاص قرارداده است یا خیر ملقمه که خریب طلا وجیوه است که عملیات جداسازی چگومه و....

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

جیوه نقره‌ای چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

جیوه نقره‌ای چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

شرکت نیکوشیمی بزرگترین نمایندگی فروش جیوه نقره ای در ایران میباشد . خرید جیوه نقره ای - جیوه نقره ای چیست - خواص جیوه نقره ای - جیوه دستگاه ردیاب - جیوه شاقول - انواع جیوه - جیوه نقره ای اصل - جیوه نقره ای گرمی چند - جیوه نقره ای گرمی چنده - جیوه نقره ایی - خرید جیوه نقره ای المانی - قیمت جیوه نقره ای خفاش

جیوه
۱۴۰۲/۳/۱۱
جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه چرخ خیاطی - جیوه چرخ خیاطی مارشال - جیوه چرخ خیاطی کجاست - جیوه چرخ خیاطی قدیمی - جیوه در چرخ خیاطی - خریدار جیوه قرمز خیاطی -

جیوه
۱۴۰۱/۱۲/۲
جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی؛ آیا حقیقت دارد؟

جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی؛ آیا حقیقت دارد؟

جیوه قرمز چیست - جیوه قرمز در چه وسایلی است - حکم خرید و فروش جیوه قرمز - جیوه قرمز در چرخ خیاطی - جیوه قرمز در تلویزیون قدیمی - نحوه تشخیص جیوه قرمز - فیلم جیوه در چرخ خیاطی -

جیوه
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
جیوه نقره ای اصل

جیوه نقره ای اصل

در این مقاله به توضیح در مورد جیوه چیست، انواع جیوه و خواص آن پرداخته شده است. نمایندگی بزرگ جیوه در ایران و جیوه اصل آلمان همگی در نیکوشیمی به فروش می رسد. ساخت جیوه در خانه - جیوه فلز است؟ - لیست قیمت جیوه - قیمت جیوه 100 گرمی - جیوه شرکت نیکوشیمی

جیوه
۱۴۰۱/۲/۲۰
معرفی و کاربرد جیوه

معرفی و کاربرد جیوه

شرکت نیکوشیمی بزرگترین نمایندگی فروش جیوه نقره ای با کیفیت عالی و قیمت محصول کشور آلمان میباشد . قیمت جیوه در ایران - روش تشخیص جیوه اصل - قیمت جیوه 100 گرمی - خرید اینترنتی جیوه - قیمت جیوه در بازار - مراکز فروش جیوه در تهران - واردات جیوه -تست چگالی جیوه نقره ای - قیمت جیوه 100 گرمی المانی -

جیوه
۱۴۰۰/۷/۱۴