نیکوشیمی>وبلاگ>جیوه>جیوه نقره ای اصل
جیوه41862
۱۴۰۱/۲/۲۰
جیوه نقره ای اصل

جیوه نقره ای اصل

همه چیز در مورد این فلز نقره ای:

جیوه، فلزی به رنگ نقره ای و سنگین است. جیوه یک خصوصیت مشهور دارد که اکثرا آن را با این خصوصیت می شناسند و آن، مایع بودن در دمای اتاق است. جیوه نقره ای تنها فلزی است که در دما و فشار استاندارد، مایع است. در جدول مندلیف با نماد Hg نشان داده شده است. عدد اتمی این فلز مایع 80 است. این یک معرفی کوتاه از جیوه است. مقداری دقیق تر به این فلز نگاه کنیم.

کمی بیشتر در مورد جیوه بدانیم؟ جیوه چیست؟

با مشاهده جیوه نقره ای در لوله مویین می شود به این نتیجه رسید که این ماده دارای ضریب کشش سطحی منفی است. مشاهده می شود که در لوله مویین به صورت محدب یا برآمده قرار می گیرد. نتیجه این خصوصیت این است که جیوه مایع است ولی خیس کننده نه!

مایعی که خیس کننده نیست!

این ماده به دلیل کشش سطحی منفی به هیچ موادی جذب نمی شود و برای این است که خیس کننده نیست. مطمئنا مشاهده کرده اید زمانی که آب بر روی یک پارچه نانو و ضدآب می ریزد. آب جذب پارچه نمی شود و روی سطح آن لیز می خورد و به زمین می ریزد. جیوه نیز همین حالت را داراست. امیدوارم تا اینجای متن، جواب سوال جیوه چیست برای شما واضح و مشخص باشد.

جیوه نقره ای در دل زمین

موقع فوران های آتشفشان، جیوه نقره ای از زیر زمین خارج می شود. این ماده مورد استفاده زیاد توسط انسان قرار گرفته است. فعالیت های انسانی مانند کاربردهای صنعتی، استفاده در کارخانه سیمان و ... باعث زیاد شدن جیوه در محیط زیست و برهم خوردن تعادل در محیط زیست شده است.

چگالی جیوه

چگالی جیوه معادل 14 گرم بر سانتی متر مکعب (g/cm3) است. در تصویر پایین سکه ای با چگالی کمتر از جیوه (حدود 7 گرم بر سانتی متر مکعب) را مشاهده می کنید که روی جیوه شناور است.

انواع جیوه:

در ادامه در مورد انواع جیوه توضیح می دهیم و به اختصار از خواص و ویژگی های آن ها می گوییم.

جیوه خفاش

غارهایی که خفاش ها در آن زندگی می کنند، منبع بزرگ جیوه خفاش است. بسیاری معتقدند که این ماده خاصیت شفابخشی دارد که کاملا رد شده است. این شایعه موجب آسیب به خفاش ها شده است.

جیوه قرمز

تخریب و انفجار دو کلمه ایست که جیوه قرمز همراه خود دارد. این ماده یکی از ایزوتوپ های جیوه است و در تولید بمب های اتمی از آن استفاده می شود.

جیوه شاقول

در ادامه می توانید تصویر شاقول را مشاهده کنید. این ابزار امروزه در بنایی استفاده می شود ولی در قدیم با هدف پیدا کردن گنج استفاده می شده است. از خاصیت مغناطیسی برای پیدا کردن گنج مورد استفاده قرار می گرفته است.

جیوه نقره ای

این نوع جیوه در طبیعت وجود دارد و از سنگ های معدنی خارج می شود. در قدیم معتقد بوده اند که این ماده می تواند به طلا تبدیل شود که مشخص شده است کاملا اشتباه است.

خرید و فروش جیوه:

چندین کنوانسیون تصویب کرده اند که معدن جیوه باید بسته شوند و از این ماده سمی استفاده نشود. متاسفانه مثل همیشه منافع اقتصادی مانع اجرایی شدن این مسئله شده است. این قانون باعث شد عرضه کم شود . طبیعتا قیمت خرید جیوه افزایش یافت. ممنوعیت معاملات جیوه از دیگر عوامل بالا رفتن قیمت خرید و فروش جیوه است.

در ایران نیز جیوه با خلوص مختلف عرضه می شود. این ماده در بسته های صد گرمی تا بسته های فله ای در بازار موجود است. جیوه اصل آلمان یکی از باکیفیت ترین جیوه های موجود در بازار است که توسط نمایندگی بزرگ جیوه در ایران، یعنی شرکت نیکوشیمی به فروش می رسد.

کاربرد جیوه:

در این قسمت به سوال کاربردهای جیوه چیست پاسخ داده می شود.

  • لوازم برقی و الکترونیکی
  • دماسنج
  • وسایل آزمایشگاهی
  • لامپ بخار و تابلوهای تبلیغاتی
  • آمالگام برای پر کردن دندان و...

جهت استعلام قیمت جیوه با کارشناسان فروش شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید

09126724265

09196030122

02133727494

شرکت نیکوشیمی

2

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

نیکوشیمی

جهت استعلام قیمت خرید و فروش جیوه نقره ای تماس بگیرید. 33727494

سلام من حدودن دویست کرم دارم

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

جیوه نقره‌ای چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

جیوه نقره‌ای چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

شرکت نیکوشیمی بزرگترین نمایندگی فروش جیوه نقره ای در ایران میباشد . خرید جیوه نقره ای - جیوه نقره ای چیست - خواص جیوه نقره ای - جیوه دستگاه ردیاب - جیوه شاقول - انواع جیوه - جیوه نقره ای اصل - جیوه نقره ای گرمی چند - جیوه نقره ای گرمی چنده - جیوه نقره ایی - خرید جیوه نقره ای المانی - قیمت جیوه نقره ای خفاش

جیوه
۱۴۰۲/۳/۱۱
جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه قرمز چیست؟ در چرخ خیاطی و چه وسایلی وجود دارد؟

جیوه چرخ خیاطی - جیوه چرخ خیاطی مارشال - جیوه چرخ خیاطی کجاست - جیوه چرخ خیاطی قدیمی - جیوه در چرخ خیاطی - خریدار جیوه قرمز خیاطی -

جیوه
۱۴۰۱/۱۲/۲
جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی؛ آیا حقیقت دارد؟

جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی؛ آیا حقیقت دارد؟

جیوه قرمز چیست - جیوه قرمز در چه وسایلی است - حکم خرید و فروش جیوه قرمز - جیوه قرمز در چرخ خیاطی - جیوه قرمز در تلویزیون قدیمی - نحوه تشخیص جیوه قرمز - فیلم جیوه در چرخ خیاطی -

جیوه
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
جیوه نقره ای اصل

جیوه نقره ای اصل

در این مقاله به توضیح در مورد جیوه چیست، انواع جیوه و خواص آن پرداخته شده است. نمایندگی بزرگ جیوه در ایران و جیوه اصل آلمان همگی در نیکوشیمی به فروش می رسد. ساخت جیوه در خانه - جیوه فلز است؟ - لیست قیمت جیوه - قیمت جیوه 100 گرمی - جیوه شرکت نیکوشیمی

جیوه
۱۴۰۱/۲/۲۰
معرفی و کاربرد جیوه

معرفی و کاربرد جیوه

شرکت نیکوشیمی بزرگترین نمایندگی فروش جیوه نقره ای با کیفیت عالی و قیمت محصول کشور آلمان میباشد . قیمت جیوه در ایران - روش تشخیص جیوه اصل - قیمت جیوه 100 گرمی - خرید اینترنتی جیوه - قیمت جیوه در بازار - مراکز فروش جیوه در تهران - واردات جیوه -تست چگالی جیوه نقره ای - قیمت جیوه 100 گرمی المانی -

جیوه
۱۴۰۰/۷/۱۴