نیکوشیمی>وبلاگ>روش ساخت تنباکو دوسیب>نحوه درست کردن توتون دوسیب
۱۳۹۹/۲/۷
نحوه درست کردن توتون دوسیب

نحوه درست کردن توتون دوسیب

امروزه، مصرف تنباکو به خصوص در میان جوانان رفته رفته زیاد شده است. بسیاری از افراد درباره کیفیت مواد اولیه موجود در تنباکو که با برندهای مختلف در بازار به فروش می رسد، اطلاعی ندارند و حتی در بسیاری از موارد، این مواد به کار رفته، ناسالم می باشد. به علاوه، گاهی برای تولید تنباکو، توتون ها در انبارهایی مملو از قارچ و کپک به مدت طولانی نگهداری می شوند که این خود باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی انسان خواهد شد. بنابراین، آموزش ساخت تنباکو و نیز فراگیری روش ساخت دوسیب با استفاده از مواد اولیه تولید تنباکو با کیفیت مناسب و با به کارگیری روش های ساده در منزل، ضروری به نظر می رسد.

نحوه درست کردن تنباکو دوسیب برای کارخانه:

اول تنباکو خام یا علف قلیان کامل با آب گرم بشوید و بریزید داخل دستمال کاغذی که کاملا خشک شود بعد این که خشک شد داخل ظرف شیشه ای بریزید 4قطره اسانس دوسیب داخلش بریزید بعد 5قطره گلیسیرین مقاوم درحرارت بریزید بعد 2قطره رنگ خوراکی داخلش بریزید بعد 5قطره گلوکز بریزید بعد 2قاشق سدیم ساخارین بریزید بعد 5ساعت بگزارید بماند کاملا آماده شود.

مقدمه ای بر فرمول ساخت تنباکو:

تنباکو با نام علمی نیکوتینا (Nicotiana)، در واقع به برگ های درخت توتون می گویند. این درخت جزء گیاهان بومی آمریکای شمالی و جنوبی به حساب می آید. به طور کلی دو نوع تنباکو موجود می باشد که شامل تنباکوی خام یا سنتی و تنباکوی معسل یا میوه ای است. تنباکوی خام از طریق خرد کردن و خشک کردن توتون به دست می آید.. فرمول ساخت تنباکوی میوه ای یا معسل به صورت ترکیب تنباکوی خام با سایر مواد مانند گلیسیرین می باشد. در ادامه به آموزش ساخت تنباکو و روش ساخت دوسیب به صورت جزئی تر پرداخته شده است.

ویژگی های تنباکوی خوب کدام است:

در غالب موارد، از نظر مصرف کنندگان، تنباکوی خوب تنباکویی است که دود مناسب، عطر خوب و قدرت گیرایی بالایی داشته باشد. به علاوه، برخی افراد که به سلامتی خود اهمیت می دهند فاکتورهای دیگری برای تنباکو در نظر می گیرند مثلا استفاده از مواد اولیه تولید تنباکو با کیفیت بالا، بسته بندی مناسب و وجود مجوزهای لازم برای تولید آن ها. این در حالی است که می توان با داشتن فرمول ساخت تنباکو و آشنایی با نحوه درست کردن تنباکو دوسیب در منزل، به تمام این فاکتورها دسترسی پیدا کرد.

مواد اولیه تولید تنباکو شامل چه مواردی است:

در ابتدا و قبل از شروع آموزش ساخت تنباکو و نیز آموزش ساخت دوسیب، لازم است که مواد اولیه مورد نیاز معرفی شود. شاید برای بسیاری از افراد سوال پیش آید که "تنباکو از چی درست میشه؟" که در این قسمت به بررسی این مواد می پردازیم:

تنباکوی خام

اسانس دوسیب مقاوم در برابر حرارت

گلیسیرین خوراکی

سدیم ساخارین

بنزوات سدیم

گلوکز

رنگ خوراکی قرمز مقاوم در برابر حرارت

نحوه درست کردن تنباکو دوسیب در منزل:

نحوه درست کردن تنباکو دوسیب به این صورت است که در مرحله اول، باید تنباکوی مورد نیاز را با استفاده از دستگاه و یا قیچی خرد کرد. سپس تنباکوهای خرد شده را برای از بین بردن مواد مضر و نیکوتین موجود در آن، به مدت نیم ساعت در آب بخیسانید و یا به مدت 5 دقیقه بجوشانید. برای خشک کردن تنباکوها، آن را ابتدا آبکشی کرده و سپس داخل پارچه قرار داده و در آفتاب یا روی بخاری بگذارید.

نحوه درست کردن تنباکوی دو سیب در منزل

در مرحله بعدی، باید مقداری گلوکز و یا عسل به تنباکوی خشک شده اضافه کرد. در صورت استفاده از عسل باید دقت داشت که نباید عسل در یخچال نگهداری شده باشد زیرا سفت است و ترکیب کردن تنباکو با این عسل سفت، دشوار است. برای ترکیب بهتر عسل یا گلوکز با تنباکو پیشنهاد می شود اسانس میوه دلخواه استفاده شود. بعد از این مرحله، نوبت اضافه کردن، میوه مورد نظر است. به عنوان مثال برای ساخت تنباکو دوسیب و بر اساس فرمول ساخت دوسیب لازم است دانه ها و پوست سیب را جدا کرده و با استفاده از دستگاه مخلوط کن یا مولینکس، آن را به تکه های بسیار ریز تبدیل کنید. در صورت عدم دسترسی به این دستگاه ها، می توان از چاقو استفاده کرد. در این مرحله، با توجه به این که وجود آب سیب در تنباکو باعث کاهش کیفیت تنباکوی تولیدی می شود، لازم است که آب سیب را گرفته و تکه های ریز شده در ماهیتابه حرارت دهید تا آب اضافی موجود در آن تبخیر شود.

سپس، اجازه دهید سیب حرارت داده شده، سرد شود. مقداری گلیسیرین بعد از سرد شدن آن، اضافه کنید. مقدار گلیسیرین در تنباکو برای جلوگیری از سوختن زودهنگام آن و نیز بیش تر شدن و غلیظ شدن مقدار دود قلیان ضروری است.

در مرحله بعدی باید مخلوط تنباکو و عسل یا گلوکز و مخلوط گلیسیرین و سیب را با هم ترکیب کرده و تا رسیدن به یک ترکیب یک دست، هم بزنید. در صورت خشک شدن بیش از حد ترکیب حاصل، می توان مقدار گلیسیرین و یا گلوکز/ عسل اضافه کرد. در واقع برای داشتن تنباکوی خوب، باید به نفوذ مقدار گلیسیرین در تنباکو توجه داشت؛ هر چه میزان نفوذ گلیسیرین بیش تر باشد، کیفیت تنباکو بهتر و بافت آن نرم تر خواهد بود.

در مرحله آخر، ترکیب حاصل را در داخل یک فویل یا ورقه آلومینیومی قرار داده و به خوبی بپوشانید و در داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 45 دقیقه بگذارید تا ترکیب تنباکو و سایر مواد اولیه تولید تنباکو، به خوبی بپزد. بعد از خارج کردن از فر و خنک شدن آن، در صورت خشک بودن آن می توان مجددا مقداری عسل یا گلوکز و گلیسیرین اضافه کرد. سپس باید آن را برای مدتی، فریزر قرار داده و بعد، آن ها در وزن های دلخواه، بسته بندی کرد تا در زمان مورد نیاز آماده استفاده باشد.

تهیه مواد اولیه تولید تنباکو از شرکت نیکوشیمی:

با توجه به اهمیت کیفیت مواد اولیه مصرفی برای ساخت تنباکوی دوسیب به دلیل اثر آن بر سلامت انسان، ضروری است که این مواد از شرکت های معتبر تهیه شوند. در همین راستا، شرکت نیکوشیمی به عنوان یکی از معتبرترین و با تجربه ترین شرکت ها در زمینه فروش مواد اولیه تولید تنباکو، خدماتی به افراد مختلف ارائه می دهد.

این مقاله برای این گذاشتیم که بسیاری از مشتری های عزیزسوال درمورد درست کردن تنباکو دوسیب داشتن

مقاله توسط: شرکت نیکوشیمی نوشته شده است

جهت استعلام قیمت مواد اولیه تولید تنباکو با کارشناسان شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید

جهت دریافت قیمت اسانس دوسیب یا خرید اسانس دوسیب با شرکت نیکوشیمی تماس بگیرید

09126724265

09196030122

02133727494

** هرگونه کپی برداری ممنوع میباشد **

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

. نحوه درست کردن تنباکو دوسیب - مقدار گلیسیرین در تنباکو - مواد اولیه تولید تنباکو - آموزش ساخت دوسیب - تنباکو دوسیب چجوری ساخته میشه - جایگزین گلیسیرین در تنباکو - تنباکو دوسیب از چی تولید میشه - مواد اولیه تنباکو میوه ای - خرید مواد اولیه تنباکو میوه ای

نحوه درست کردن توتون دوسیب

نحوه درست کردن توتون دوسیب

باسلام شرکت نیکوشیمی امروز میخواد نحوه درست کردن توتون دوسیب بهتون آموزش بده که خیلی راحت یاد بگیرید چطور تنباکو دوسیب درست کنید.فرمول تنباکو دوسیب فرول درست کردن تنباکو - فرمول توتون دوسیب کلیه مواد اولیه توتون تنباکو دوسیب را میتونید ازشرکت نیکوشیمی تهیه کنید : 1اسانس دوسیب مقام درحرارت 2تنباکو خام 3گلیسیرین مقاوم درحرارت کد 169 4رنگ خوراکی قرمزمقاوم در حرارت 5گلوکز: یک نو ...