نیکوشیمی>وبلاگ>روش ساخت تنباکو دوسیب>آموزش درست کردن تنباکو دوسیب
۱۴۰۰/۵/۳۰
آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

در اواخر قرن پانزدهم کریستف کلمب کاشف قاره ی آمریکا به گیاهی پهن برگ، برخورد و متوجه شد که سرخ پوستان این گیاه را به عنوان گیاهی ارزشمند می شناسند و آن را استعمال می کنند، کریستف کلمب نیز روش استعمال این گیاه را از سرخ پوستان به طور کامل یاد گرفت و بعدها توانست با استفاده از این گیاه، در پیشرفت اقتصادی قاره ی آمریکا سهم بزرگی داشته باشد، با وجود اینکه امروزه تنباکو طعم های مختلفی دارد و حتی روش ساخت طعم های مختلف آن مثل روش ساخت دوسیب را می توان به سادگی در سایت های زیادی پیدا کرد، اما در آن زمان این گیاه را فقط با عنوان توتون گیاهی می شناختند، گیاه پهن برگی که با سوزاندن برگ های خشکش که دارای نیکوتین است آن را استعمال می کردند.

با گذشت زمان این گیاه پهن برگ توانست به یکی از مواد مورد علاقه ی افراد، در بیشتر کشورهای جهان تبدیل شود و حتی موجب رشد اقتصادی کشورهایی چون کوبا، هند، چین و ایالات متحده ی آمریکا نیز شود؛ اگرچه که این گیاه در گذشته با روی کار آمدن سیگارها جایگاه اصلی خود به عنوان توتون گیاهی را از دست داد و تبدیل به مهم ترین ماده ی مصرفی در سیگارها شد؛ اما امروزه بازهم با روی کار آمدن قلیون ها ماده ی اصلیِ تنباکو مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

با وجود اینکه توتون ماده ی بسیار اعتیادآوری است همچنین برای سلامتی نیز بسیار مضر است، اما قلیون کشیدن یکی از تفریحات مورد علاقه ی جوانان بسیاری از کشورها مانند ایران می باشد و این ماده به صورت آزاد برای استعمال جوانان مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین در طعم های مختلفی چون دوسیب، یخی و... تولید نیز می شود.

در این مقاله قرار است نحوه درست کردن تنباکو دوسیب را با یکدیگر بررسی کرده و در نهایت بدانیم تنباکو دوسیب چجوری ساخته میشه؟

لطفا با ادامه ی این مقاله همراه باشید تا از طرز تهیه تنباکو دوسیب، مطلع شوید.

روش ساخت دوسیب چیست؟

قبل از انکه روش ساخت دوسیب، یکی از صد طعمِ مختلفِ تنباکوهای موجود در بازار را بازگو کنیم؛ جالب است بدانید که علاوه بر طعم دوسیب، طعم های میوه ای مختلف دیگری برای تنباکو در بازار موجود است و یکی از پرتقاضاترین طعم های میوه ایِ افراد در مکان های مختلف مانند سفره خانه های ایرانی طعم دو سیب می باشد.

تنباکوی دوسیب سنگین ترین طعم توتون موجود در بازار می باشد و در صورتی که افراد قبلا از آن استفاده نکرده باشند می تواند به سادگی موجب بهم خوردن حال آن ها نیز شود.

در ادامه تمامیِ مراحل روش ساخت دوسیب را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

تنباکو دوسیب از چی تولید میشه؟

به طور کلی مواد اولیه تولید تنباکو شامل اسانس دوسیب مقام حرارت، گلیسیرین، سدیم ساخارین، بنزوات سدیم، گلوکز، رنگ خوراکی قرمز مقام حرارت می باشد، افراد متخصص در کارخانه های صنعتی، این مواد را با استفاده از تجهیزات بزرگ و پیشرفته با یکدیگر مخلوط کرده و در نهایت محصول نهایی دوسیب و یا دیگر تنباکوهای گیاهی را برای مشتریان تولید می کنند.

با وجود اینکه بسیاری از افراد استفاده از تنباکوی ساخته شده در کارخانه ها را ترجیح می دهند؛ اما عده ای نیز هستند که انواع تنباکوها را با روش های ساده در خانه ی خود تهیه کرده و استفاده می کنند؛ البته که ساخت تنباکو در خانه از معایب و ضررهای بیشمار آن کم نمی کند اما می تواند تجربه جالبی برای افراد علاقه مند به توتون باشد.

آموزش ساخت دوسیب:

برای ساخت تنباکوی دوسیب در خانه به مقداری گلیسیرین و اسانس میوه ی دوسیب احتیاج داریم ( به راحتی می توانید برای خرید گلیسیرین به عطاری های بزرگ مراجعه کرده و برای خرید انواع اسانس میوه ای مانند دوسیب نیز به لوازم قنادی ها مراجعه کنید)

در مرحله اول توتون طبیعی را که از قبل تهیه کرده اید برای مدت نیم ساعت بخیسانید تا توتون تان کاملا برای ساخت دوسیب آماده شود و طعم های بدی که در آن وجود دارد از آن خارج شود، البته شما با خیساندن تنباکوی مورد استفاده ی خود مرغوبیت آن را نیز افزایش می دهید؛ توجه کنید که حتما از توتون طبیعی برای این کار استفاده کنید زیرا تنها توتون طبیعی است که در نهایت می تواند یک تنباکوی دو سیب مرغوب را به شما تحویل دهد پس حتما در خرید تنباکوی با کیفیت دقت لازم را داشته باشید. تنباکوها را بعد از مدت نیم ساعت می توانید به وسیله ی حرارت کاملا خشک کنید.

برای ساخت دوسیب می توان از سیب تازه و یا از گزینه ی کم دردسر تر یعنی اسانس میوه ی دوسیب استفاده کرد، اما اگر شما اصرار دارید که از خود میوه ی سیب استفاده کنید در این مرحله باید پوست و دانه های سیب را جدا کرده و سپس آن را به طور کامل میکس کنید، آب سیب ها باید کاملا گرفته شود به همین دلیل نیاز است تا سیب های میکس شده به خوبی حرارت داده تا آب آن ها کشیده شود.

در مرحله بعدی باید تنباکوهای خشک شده را با گلیسیرین ( جایگزین گلیسیرین در تنباکو عسل می باشد) به خوبی مخلوط کنید و سپس سیب های تفت داده شده یا اسانس های سیبی که از قبل تهیه کرده اید را به آن اضافه کنید ( استفاده از اسانس سیب باعث می شود تا تنباکوی دوسیب خانگیِ، بیشتر طعمی نزدیک به تنباکوهای صنعتی داشته باشد) فراموش نکنید مقدار گلیسیرین در تنباکو یک قاشق چای خوری می باشد.

در مرحله آخر نیز از مخلوط به دست آمده توپک هایی را درست کرده و در فویل الومینیومی بپیچانید و در آخر داخل فر با دمای 180 درجه به مدت 40 دقیقه قرار دهید تا کاملا بپزد و شیره ای که در آن به دست آمده به خوبی حفظ شود، سپس آن را خارج کرده یک شبانه روز در فریز قرار دهید تا شیره به دست آمده و تنباکو به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند و در نهایت، این تنباکو قابل استفاده می باشد.

در این مرحله کار تمام است و حال شما یک تنباکوی دوسیب خانگیِ مرغوب را برای خود ساخته اید.

مواد اولیه تنباکو میوه ای چیست؟

برای خرید مواد اولیه تنباکو میوه ای می توانید به انواع کارخانجات صنعتی مانند شرکت نیکو شیمی مراجعه کرده و تمامی مواردی که به آن ها احتیاج دارید را با کیفیت بالا خریداری کنید.

فیلم ساخت تنباکو میوه ای:

اگر شما قصد ساخت انواع تنباکو با اسانس میوه ای مانند روش ساخت دوسیب را داشته باشید و به دنبال یک روش ساده برای یادگرفتن شیوه ساخت این تنباکوها هستید پیشنهاد ما به شما فیلم های ساخت این تنباکوهایی است که در اینترنت موجودند، شما به راحتی می توانید با یک سرچ ساده در سطح گوگل و یا منبع معتبری مانند یوتیوب به این فیلم ها دسترسی داشته باشید و به راحتی نیاز خود را در این زمینه برآورده کنید.

به طور قطعی سرچ کردن به زبان اصلی یعنی انگلیسی باعث می شود شما به منابع معتبر و متفاوت بیشتری دسترسی داشته باشید اما در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نیستید می توانید با سرچ کردن به زبان فارسی و در سایت های داخلی نیز به فیلم های ساخت تنباکو دسترسی داشته باشید.

تنباکو در اسانس های مختلف میوه ای و... :

طعم های شیری که ترکیب شیر و انواع میوه ها می باشد مانند شیر طالبی و یا شیر نارگیل:

از آنجایی که قلیان کشیدن و استفاده از تنباکو از تفریحات عمومی در این زمانه است وجود اسانس های مختلف نیز برای سلایق متفاوت بسیار رایج می باشد مثلا ترکیب های جدیدی که از آن ها نام بردیم ترکیب انواع میوه ها با شیر است و از جدیدترین ترکیب هایی است که تولید می شود.

اسانس میوه های استوایی :

ه تازگی تنباکوهایی با اسانس های بسیار جالب و متنوعی مانند میوه های استوایی تولید شده اند که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته اند؛ مانند اسانس میوه های گوارا و ماراکویا، پرتقال خامه، بلومیس و...

هرکدام از این اسانس ها به میزان متفاوتی موجب سنگین شدن تنفس افراد می شود و می تواند تاثیر مختلفی بر روی افراد مختلف نیز داشته باشد؛ حتی عده ای نیز با وجود مصرف همیشگی قلیان به تعدادی از اسانس ها آلرژی نشان می دهند که این بسیار بد است و ممکن است حال جسمی آن ها در اثر قلیان کشیدن بسیار بد شود.

سنگین ترین اسانس تنباکو که در بازار وجود دارد اسانس دوسیب می باشد که در این مقاله روش ساخت دوسیب را با شما به اشتراک گذاشتیم و در صورتی که با آن مشکلی نداشته باشید حتی به راحتی می توانید در خانه ی خود نیز به آن را تولید کنید.

سخن پایانی:

گر زمانی قصد تولید تنباکو به صورت دستی و در خانه ی خود را داشتید؛ در ابتدا باید بتوانید مواد اولیه مرغوب در این زمینه را تهیه کنید، شرکت های مختلفی در این زمینه مشغول به کار هستند و یکی از معتبرترین این شرکت ها، شرکت ایرانیِ نیکوشیمی می باشد که شما به راحتی می توانید مواد مورد نیاز خود را از آن خریداری کنید

جهت استعلام قیمت مواد اولیه تولید تنباکو یا خرید اسانس دوسیب با کارشناسان فروش شرکت نیکوشیمی در ارتباط باشید

09126724265

09196030122

02133727494

نوشته شده توسط : شرکت نیکوشیمی

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

مقالات مرتبط

آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

آموزش درست کردن تنباکو دوسیب

. نحوه درست کردن تنباکو دوسیب - مقدار گلیسیرین در تنباکو - مواد اولیه تولید تنباکو - آموزش ساخت دوسیب - تنباکو دوسیب چجوری ساخته میشه - جایگزین گلیسیرین در تنباکو - تنباکو دوسیب از چی تولید میشه - مواد اولیه تنباکو میوه ای - خرید مواد اولیه تنباکو میوه ای

نحوه درست کردن توتون دوسیب

نحوه درست کردن توتون دوسیب

باسلام شرکت نیکوشیمی امروز میخواد نحوه درست کردن توتون دوسیب بهتون آموزش بده که خیلی راحت یاد بگیرید چطور تنباکو دوسیب درست کنید.فرمول تنباکو دوسیب فرول درست کردن تنباکو - فرمول توتون دوسیب کلیه مواد اولیه توتون تنباکو دوسیب را میتونید ازشرکت نیکوشیمی تهیه کنید : 1اسانس دوسیب مقام درحرارت 2تنباکو خام 3گلیسیرین مقاوم درحرارت کد 169 4رنگ خوراکی قرمزمقاوم در حرارت 5گلوکز: یک نو ...